Аквапарк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Критий аквапарк
Гірки ззовні аквапарку
Сплетіння гірок

Аквапа́рк — розважальний комплекс, в якому є інфраструктура для заняття іграми на воді і водні атракціони, такі як водяні гірки, поливалки, басейни з вежою, фонтани, «ледача річка» і інші водні розваги. Сучасніші аквапарки можуть бути оснащені пристосуваннями для штучного нагнітання хвиль в басейні і заняття особливим видом серфінгу. Більшість аквапарків знаходяться на відкритому повітрі, зазвичай в курортній місцевості, проте існують і в закритих приміщеннях, як, наприклад, сумнозвісний Трансвааль-парк.

Перші аквапарки з'явилися в 1950-х роках. Сьогодні аквапарки США займають лідируюче положення у світі за їхньою кількістю (більше 1000), розвиненістю інфраструктури і прибутковістю. Основні організації, що займаються аквапарками, — IAAPA (Міжнародна асоціація парків розваг і атракціонів, офіційний сайт) і WWA (Всесвітня асоціація аквапарків).

Аквапарки являються гарним місцем для сімейного відпочинку , та альтернативою , щоб скупатися у зимній період . Потрібно лише взяти з собою купальний костюм , та гарний настрій.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]