Американська асоціація компаній звукозапису

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип асоціації

Америка́нська асоціа́ція компа́ній звукоза́пису (англ. Recording Industry Association of America, RIAA) — асоціація, що представляє інтереси звукозаписної індустрії США.

RIAA була сформована в 1952. Її первинною метою була управління стандартом відомим зараз як RIAA корекція (RIAA equalization) який визначав деякі важливі технічні деталі запису і відтворення грамплатівок.

RIAA продовжило брати участь в створенні і підтримці технічних стандартів звукозапису і звуковідтворення, таких як магнітна стрічка, магнітофонна касета, DAT, компакт-диск, програмні технології запису звуку.

RIAA також управляє ліцензуванням і авторськими винагородами в області музики.

RIAA відповідає за так звану сертифікацію RIAA альбомів і синглів в США, яка полягає в присвоєнні ним статусів золотий, платиновий (і кількох інших менш відомих).

Останнім часом роль RIAA досить неоднозначно оцінюється громадською думкою. Це пов'язано з активною протидією, яку вона надає розвитку файлообмінних мереж і інших технологій розповсюдження музики. Критики RIAA указують на те, що вона захищає інтереси тільки великих звукозаписних компаній, а не артистів або споживачів.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]