Американська асоціація компаній звукозапису

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Етикетка пластинки RCA Victor 1956 року, маркування «New Orthophonic» (праворуч від центрального отвору) вказує на частотну корекцію за стандартом RIAA

Америка́нська асоціа́ція компа́ній звукоза́пису (англ. Recording Industry Association of America, RIAA) — асоціація, що представляє інтереси звукозаписної індустрії США. Офіс розташовано у Вашингтоні в окрузі Коламбія.

Логотип асоціації

RIAA була сформована в 1952. Її первинною метою було управління стандартом, відомим зараз як RIAA корекція (RIAA equalization), який визначав деякі важливі технічні деталі запису й відтворення грамплатівок.

RIAA продовжило брати участь у створенні й підтримці технічних стандартів звукозапису і звуковідтворення, як-от магнітна стрічка, магнітофонна касета, DAT, компакт-диск, програмні технології запису звуку.

RIAA також управляє ліцензуванням і авторськими винагородами в області музики.

RIAA відповідає за так звану сертифікацію RIAA альбомів і синглів в США, яка полягає в присвоєнні ним статусів золотий, платиновий (і кількох інших менш відомих).

Останнім часом роль RIAA досить неоднозначно оцінюється громадською думкою. Це пов'язано з активною протидією, яку вона надає розвитку файлообмінних мереж та інших технологій розповсюдження музики. Критики RIAA указують на те, що вона захищає інтереси тільки великих звукозаписних компаній, а не артистів або споживачів.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]