Амір Хусейн Аль-Курді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Амір Хусейн Аль-Курді (араб. أمیر حسین الکردي‎), якого португальці назвали Міросем (порт. Mirocem), Мір-Хосем (порт. Mir-Hocem) або Міхір Хусейн (порт. Mihir Hussain)[1] — губернатор міста Джидда[2] на узбережжі Червоного моря, яке на початку XVI ст. належало єгипетському Мамелюцькому султанату. Він відзначився як адмірал мамлюцького флоту, який протистояв силам Португальської імперії в Індійському океані[3].

Біографія

[ред. | ред. код]

Незабаром після прибуття португальців до Індійського моря, Амір Хусейн був відправлений останнім султаном мамлюків Кансух аль-Гаурі для захисту єгипетських інтересів на морі, включаючи захист флоту мусульманських паломників до Мекки, яка на той момент була частиною Мамелюцького султанату.

У 1508 році він на чолі мамелюцького флоту об'єднав сили з Малік Айязом, адміралом з Гуджарата в битві при Чаулі, де вони зіткнулися і розбили флот Лоуренсу де Алмейди, сина віце-короля Португальської Індії Франсішку де Алмейди. Після цієї битви розпочалась запеклася боротьба з ним самого віце-короля португальської Індії, який переслідувпав Міросема, щоб помститися за смерть свого сина та звільнити португальських полонених, захоплених в битві при Чаулі. У 1509 році Алмейда ініціював і виграв битву при Діу.

Незадовго до падіння режиму мамелюків, разом з флотом на чрлі з османським адміралом Салман-реїсом, Хусейн успішно захистив Джидду в 1517 році від португальського флоту третього губернатора Португальської Індії Лопу Суареша де Албергарія[4].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. The book of Duarte Barbosa By Duarte Barbosa, Fernão de Magalhães, Mansel Longworth Dames
  2. Kuzhippalli Skaria Mathew, Portuguese trade with India in the sixteenth century, p.39, Manohar, 1983
  3. Fernão Lopes de Castanheda, «História do Descobrimento e Conquista da India pelos Portugueses», p.12
  4. Casale, Giancarlo (25 лютого 2010). The Ottoman Age of Exploration. ISBN 978-0-19-979879-7. Архів оригіналу за 17 жовтня 2021. Процитовано 4 лютого 2022.