Анна Маргарита фон Гаугвітц

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Анна у 1648

Анна Маргарита фон Гаугвітц (швед. Anna Margareta von Haugwitz, нім. Anna Margareta von Haugwitz; 16 січня 1622 в Кальбе (Заале)20 березня 1673 в Стокгольмі) — була німецька графиня з благородного роду, одружена за шведським державним діячом і воєначальником Карлом-Густавом Врангелем.

Анна Маргарита була із бідного німецького дворянства. Її батько помер, коли їй було чотири роки, і незабаром вона стала сиротою. 1630 вона була поміщена в монастир, а потім потрапила під опіку графині Елізабет Джуліана Банер і ії чоловіка Юхана Банера. Незабаром вона зустрілися із Карлом Густавом Врангелем у шведському військовому таборі. Пара закохалася й вийшла заміж по любові в 1640 році — Врангель був членом найпотужнішого шведського дворянства. Відносини між подружжям був описаний як щасливі. Анна Маргарита народила чоловікові з 1641 по 1665 тринадцять дітей. Тільки три дочки дожили до дорослого віку.

Вона пожертвувала у своєму заповіті суму грошей в рідне місто Кальбе (Заале), які щороку будуть розподілені нужденним у її день народження. Після тривалої хвороби вона померла в 1673 році, її чоловік, також серйозно захворів, на рік пізніше.

Джерела[ред.ред. код]

web.archive.org