Антоніо Абондіо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Антоніо Абондіо
Antonio Abondio
Antonio-Abodino-d.-J..jpg
портрет гравюра 1574 року (гравер Мартіно Рота Martino Rota (1520-1583)
Ім'я при народженні Antonio Abondio
Народився 1538(1538)
Ріва дель Гарда
Помер 3 травня 1591(1591-05-03)
Відень
Національність італієць
Жанр скульптура
Напрямок маньєризм, раннє бароко
Роки творчості 1550-1590
Покровитель імператор Максиміліан ІІ, імператор Рудольф ІІ
Працював у містах Мілан, Відень, Прага
Основні роботи медалі, дрібна пластика, скульптура на фасадах, твори з віску


Антоніо Абондіо ( італ. Antonio Abondio) також Абунді, аббондіно (Abundi, Abbondino), 1538, Ріва дель Гарда — 3 травня 1591, Відень — уславлений скульптор, медальєр 16 століття, італієць за походженням.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився в Ріва дель Гарда. Походив із дворянського стану, але представники роду мали художні здібності і працювали також як скульптори і церковні діячі. Близькість до мистецтва представників роду наблизила і талановитого підлітка до вивчення різних художніх технік. Особливо вдало він опанував працю з восковими моделями, дрібною пластикою і створенням чеканів для монет і медалей.

В період 15521565 років працював в Італії. Згодом про майстра довідався імператор Священої Римської імперії німецької нації Максиміліан ІІ і запровив на службу до себе. Антоніо Абондіо працював в Відні як портретист і медальєр. По смерті імператора був залишений при дворі нового імператора Рудольфа ІІ, працював в місті Прага, куди перебрався Рудольф ІІ разом із двором. Прага на той час стала відомим мистецьким центром маньєризму зі значим впливом стриманого мистецва Нідерландів. Тому внесок в розвиток раннього європейського бароко такої обдарованої особистості як Антоніо Абондіо був не такий значний, як у Адріана де Вріса чи Джузеппе Арчімбольдо.

Італієць за походженням, Антоніо Абондіо практично натуралізувався в Австрії і увійшов в коло інтернаціональних європейських митців доби маньєризму. Син Антоніо Абондіо ( Алессандро Абондіо ) продовжив працю батька в Австрії і пошлюбився з донькою художника Ханса фон Аахена.

Помер в місті Відень 1591 року.

Творчий спадок на 21 ст.[ред.ред. код]

До 21 століття збережено тринадцять портретів із віску та близько шестидесяти мелалей роботи Антоніо Абондіо. Серед скульптур, великих за розмірами, атланти на фасаді палацу Каза дельї Оменоні ( Мілан ), котрий належав родині другого італійського скульптора Леоне Леоні.

Вибрана галерея творів[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Fritz Dworschak, Antonio Abondio, medaglista e ceroplasta (1538-1591), Trento, Collana Artisti Trentini, 1958.
  • Duskova K., AN:AB: Antonio Abondio, in "Studia Rudolphina", 2003, III, pp 45-52

Див. також[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Антоніо Абондіо