Аркесілай II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аркесілай II
Народивсяневідомо
Кирена, Лівія
Помер550 до н. е.
Кирена, Лівія
·вбито
Діяльністьполітик
Титулцар
Термін560—550 роки до н.е.
ПопередникБатт II
НаступникЛеарх
РідБаттіади
БатькоБатт II
У шлюбі зЕріксо
ДітиБатт III

Аркесілай II Жорстокий (*Ἀρκεσίλαος ὁ Χαλεπός, д/н —550 до н. е.) — давньогрецький цар Кирени у 560—550 роках до н. е..

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з династії Баттіадів. Син царя Батта II. В молоді роки відомий тим, що вперше серед громадян Кирени огородив стіною власний будинок. Ще за життя батька одружився зі своєю двоюрідною сестрою. У 560 році до н. е. успадкував владу. На відміну від батька Аркесілай бажав мати більше прав та повноважень. Тому вирішив приборкати знать на міське зібрання громадян. З цього моменту починається протистояння між царями з династії Баттіадів та мешканцями Кирени. За свої дії дістав прізвисько Жорстокий.

Врешті-решт Аркесілай II погиркався зі своїм братом Леархом. Останній втік до лівійців, заснував нове місто Барку. Згодом розпочалася запекла війна між братами вирішальна битва відбулася у місцині Левкон. тут цар зазнав нищівної поразки, незважаючи на наявність у нього гоплітів. Незабаром Аркесілая II було вбито (за однією версією отруєно за наказом брата, за другою — Леарх власноруч вбив царя).

Родина

[ред. | ред. код]

Дружина — Еріксо

Діти:

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Helmut Berve: Die Tyrannis bei den Griechen. München 1967.
  • Morkot, R., The Penguin Historical Atlas of Ancient Greece, Penguin Books, The Bath Press — Avon, Great Britain, 1996.