Агого

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Аґоґо)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Агого
Класифікаціяударний музичний інструмент,
ідіофон
Класифікація Горнбостеля-Закса111.242
(дзвони)
Подібні інструментитронка
CMNS: Агого у Вікісховищі

Агого (порт. agogô) — бразильський народний ударний музичний інструмент.

Назва

[ред. | ред. код]

Слово «agogô» мовою йоруба означає дзвін. Мовою народу наго (Nagô), що відноситься до племені йоруба, слово «akokô» означає звук, що видає будь-який металевий музичний інструмент.

Це два дзвоники без язичків, що з'єднані між собою металевою зігнутою ручкою. Звук виникає при ударах паличкою по дзвониках. Дзвоники різного розміру, тому вони видають звуки різного тону.

Існують різні варіації агого. Наприклад, з трьома дзвіночками або агого, виготовлені повністю з дерева (також з двома або трьома дзвіночками).

Походження

[ред. | ред. код]

Він використовувався у церемоніальній релігійній музиці народом йоруба у Західній Африці. У Бразилію завезений рабами, які почали використовувати агого у культі кандомбле.

Використання

[ред. | ред. код]

Виконує провідну роль у створенні ритмічної поліфонії у кандомбле, капоейрі, макуліле і самбі.

Іноді використовується в сучасній рок-музиці: Ніл Пірт використовував цей інструмент в своїх барабанних соло, також агого веде ритмічний малюнок у пісні «Addicted To Drugs» гурту Kaiser Chiefs. Девід Бірн, засновник гурту Talking Heads, використовував агого при записах альбомів і на концертах. Соло на агого можна також почути у пісні «Daft Punk Is Playing At My House» LCD Soundsystem.

Посилання

[ред. | ред. код]