Батт I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Батт I
Ім'я при народженні Аристотель
Народився невідомо
Фери
Помер 600 до н. е.
Кирена
Діяльність політик
Знання мов давньогрецька
Титул цар
Посада mythological king of Libyad
Термін 630—600 роки до н.е.
Наступник Аркесілай I
Рід Баттіади
Батько Полімнест
Мати Фроніма
Діти Аркесілай I

Батт I (*Βάττος, д/н —600 до н. е.) — давньогрецький цар Кирени у 630–600 роках до н. е. Засновник династії Баттіадів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з аристократичних родів островів Фери та Крит. Син Полімнеста, представника ферської знаті, та Фроніми, доньці царя міста-держави Оакс на о. Крит. При народженні отримав ім'я Аристотель (краща надія). Невідомо за яких обставив став зватися баттом (або за свою ваду — заїкання, або по прибуттю до Африки — від лівійського солова «вождь»).

У 639 році до н. е. разом із Грінном, царем Фери, Батт подорожував Грецією. Тоді ж відвідали вони дельфійського оракула, який висловився за створення колонії в Лівії (теперішня Африка). З цього моменту цар ер став планувати переселення частини мешканців міста до лівійської землі. Перед великим походом було зроблено декілька подорожей, щоб визначити відстань до Лівії. Зрештою у 630 році до н. е. цар Грінн доручив Батту очолити експедицію. Перша спроба стикнулася із спротивом лівійців. Проте вже наступного року Батт зумів заснувати колонію Азіріс.

Через 6 років Батт за порадою лівійців змінив місце поселення, заснувавши місто Кирена (від назви місцевості Апполонів фонтан — на честь фонтану Кира, присвяченного Аполлону). Себе Батт оголосив царем. Втім в його обов'язки входило розподіл землі, жрецькі обов'язки та головування у війську. Разом з тим Батт I зберігав добрі стосунки із місцевими племенами. завдяки цього греки зуміли затвердитися у Лівії. наслідував у 600 році Батту I його син Аркесілай I

Джерела[ред. | ред. код]

  • François Chamoux, Cyrène sous la monarchie des Battiades (" Bibliothèque des Écoles françaises d'Athènes et de Rome ", 177), Paris, De Boccard, 1953, 480 p., 28 pl.