Богемія на літніх Олімпійських іграх 1908

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Богемія на Олімпійських іграх
Прапор, що використовувався на Іграх
Код МОК:   BOH
Участь у літніх Олімпійських іграх
1900190419081912

Богемія виступала на літніх Олімпійських іграх 1908 року в Лондоні, Велика Британія окремою спортивною делегацією, хоча країна на той час була частиною Австро-Угорської імперії.

До складу спортивної делегації увійшло 19 спортсменів (усі — чоловіки), які брали участь в 15 змаганнях з 5 видів спорту.

Чеські спортсмени з Австро-Угорщини завоювали дві бронзові медалі: індивідуальну і командну у фехтуванні на шаблях серед чоловіків. Отримання командної медалі було пов'язано зі скандалом: команда Богемії пройшла у фінал, де програла команді Угорщини (також представляла Австро-Угорщину). Згідно з правилами, вони повинні тепер були зустрітися в змаганні за срібну медаль з командою Італії, яка програла угорцям у півфіналі. Однак представники команди Богемії заявили, що правила несправедливі, оскільки вони вже пройшли у фінал, і раз програли боротьбу за золоту медаль, то повинні отримати срібну, а не боротися за неї з тими, хто до фіналу не потрапив. Рішенням суддів, у зв'язку з відмовою команди Богемії змагатись з командою Італії, італійці здобули срібну медаль, а Богемії дісталася бронзова.

Медалісти

[ред. | ред. код]
Медаль Спортсмен Спорт Змагання Дата
Бронза Вілем Гоппольд фон Лобсдорф Фехтування Чоловіча шабля 02024-07-2424 липня 2024
Бронза Отакар Лада, Властіміл Лада-Сазавськи,
Бедріч Шейбал, Ярослав Тучек,
Вілем Гоппольд фон Лобсдорф
Фехтування Командні змагання 02024-07-2424 липня 2024

Учасники

[ред. | ред. код]

Спортивна гімнастика

[ред. | ред. код]

Богемію представляли два гімнаста — Йозеф Чада, який в індивідуальному заліку зайняв 25-е місце, та Богуміл Гонзатко, який в індивідуальному заліку зайняв 36-е місце.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Cook, Theodore Andrea (1908). The Fourth Olympiad, Being the Official Report. London: British Olympic Association.
  • De Wael, Herman (2001). Top London 1908 Olympians. Herman's Full Olympians. Архів оригіналу за 12 липня 2006. Процитовано 10 червня 2006.