Брик Михайло Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Брик Михайло Васильович
Народився 1929
Помер 2010
Діяльність економіст
Науковий ступінь доктор економічних наук[d]

Брик Михайло Васильович (1929—2010) — доктор економічних наук (1987), професор (1990). Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького. Завідувач кафедри історії України та економічної теорії, доктор економічних наук, професор.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

З листопада 1988 року очолює кафедру історії України та економічної теорії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій. Сучасна назва і профіль роботи кафедри були сформовані і затверджені вченою радою навчального закладу восени 1990 року. Кафедра забезпечує читання курсів лекцій з 9 навчальних дисциплін: історія України, економічна теорія, політекономія, макроекономіка, мікроекономіка, міжнародна економіка, міжнародні економічні відносини, економічна історія, історія економічних учень.

У центрі уваги кафедри перебувають питання оптимізації навчально-методичної роботи, підвищення її ефективності. Зусилля співробітників кафедри спрямовані на опрацювання і втілення в життя вимог Болонського процесу.

Важливою складовою діяльності професорсько-викладацького складу є науково-дослідна робота. На кафедрі досліджується держбюджетна тема: «Актуальні проблеми економіки, соціальної сфери та культури» (керівник — проф. Брик М. В.) За підсусками дослідження теми співробітники кафедри в 1991—2009 р.р. опублікували понад 150 праць. Головні з них вміщені в матеріалах наукових конференцій, підручниках і збірниках.

Наукові праці[ред. | ред. код]

Проф. Брик М. В. є співавтором підручника «Основи економічної теорії» (Тернопіль, 1993); «Економічного словника-довідника» (Київ, 1995); «Економічної енциклопедії» (Київ, 2000), колективної монографії «Економіка України в XXI столітті» (Львів, 2002), підготував і видав інші праці. Вийшли в світ сім його літературних видань.

Джерела[ред. | ред. код]