Бучок Роман Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бучо́к Рома́н Олексі́йович (12 червня 1924, с. Бережанка, нині Борщівського району Тернопільської області - 21 жовтня 2014р., Канада ) — український лікар, громадський діяч. Доктор медицини (1954). Член УЛТ Північної Америки.

Біографія[ред. | ред. код]

Навчався у гімназії «Рідної школи» в Чорткові, потім — у Тернополі.

Від 1943 — у дивізії «Галичина». Брав участь у боях у Словаччині, Югославії й Австрії.

Студіював медицину в Мадриді. Згодом емігрував до Канади, де 1956 відкрив приватну лікарняну практику у Вінніпезі, від 1958 — засновник клініки McGregor Medical Centre, старший партнер та ординатор у лікарнях Мізерікордія Дженерал і Севен Овкс.

Автор наукових праць і досліджень. Професор кафедри медичної філософії Вінніпезького університету. Президент Медичної християнської фундації Канади та Медичного католицького товариства в Манітобі. Президент Братства українців-католиків Канади. Почесний член Лицарів Колумба; найменований «Мужем тисячоліття» за фінансовий та організаційний внесок у святкування 1000-ліття хрещення Руси-України (1988). Член клубу Українських професіоналістів та підприємців, Ради освітньої фундації, Братства колишніх вояків 1-ї Української дивізії Української Національної Армії та ін.

Література[ред. | ред. код]