Бібліотека-філія №10 Хмельницької міської ЦБС

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бібліотека-філія №10 Хмельницької міської ЦБС
Хмельницька міська ЦБС, Бібліотека-філія №10. 2019.jpg
Країна: Україна
Тип: дитяча бібліотека
Адреса Вулиця Тернопільська 32, місто Хмельницький
Заснована 1968 рік
Фонди: 16092 примірників
Читачів: 2231
Завідувач: Герман Інна Василівна
Штат: Герман Інна Василівна, Слободян Ганна Ігорівна, Раїнчук Інна Русланівна
Площа приміщень: 127,3 м2
Сайт: bibmuzey.blogspot.com

Міська бібліотека-філія для дітей №10 у Хмельницькому утворилася у 1968-му році. Першопочатково вона розташувалась у приміщенні ЗОШ №4, що на вулиці Тернопільській (перша завідувачка – Савченко Ніна Порфиріївна, книжковий фонд – близько 2500 тис. примірників книг). Користувачами бібліотеки були діти Південно-Західного мікрорайону міста.

Історія[ред. | ред. код]

З 1976 року, після централізації бібліотек міста, вона стала структурним підрозділом Хмельницька міська ЦБСбібліотекою-філією №10. На 1.01.1980 р. її фонд становив уже 24 549 примірників.

Рішенням Хмельницької міської ради №44/а від 07.02.1983 року, з метою поліпшення умов роботи бібліотеки-філії №10 міської централізованої бібліотечної системи, їй було передано приміщення на вулиці Тернопільській, 32 (площею 150 м2). Бібліотека почала співпрацювала з школами Південно-Західного мікрорайону, а саме: ЗОШ №24, № 27 [1], №4 [2], дошкільним закладом №40, Дитячим будинком [1]. У цей час у бібліотеці починає діяти гурток «Юний краєзнавець».

З 1995 року завідувачкою стає Зозуля Лілія Володимирівна. Бібліотека налагоджує тісні зв'язки із загальноосвітніми, музичними та художніми школами, позашкільними та громадськими організаціями, які пов'язані з вихованням дітей.

З 2003 року згідно з наказом директора ЦБС від 10.03.2003 року №1а була перейменована у бібліотеку-філію №10 ім. Д. Брилінського для дітей. В честь місцевого письменника, художника, публіциста, краєзнавця та філософа Дмитро Михайлович Брилінський.

З 2010 року ведеться блог бібліотеки, де розміщується детальна інформація про роботу та масові заходи.

З 2018 року бібліотека готує книжковий фонд до електронної книговидачі. Ведеться електронна база читачів, штрихкодуються книги та періодичні видання.

З 2020 року абонемент 1-4 класи почав обслуговування електронної книговидачі, розроблені електронні читацькі квитки.

На 2020 рік бібліотека має: 18172 одиниць бібліотечних фондів, понад 2231 читачів.

Структура бібліотеки[ред. | ред. код]

 • Абонемент 1-4 класи; здійснюється електронне обслуговування читачів дошкільного, молодшого шкільного віку, книги видаються додому на термін - 30 днів. Проводяться різні масові заходи [3], екскурсії.
  Хмельницька міська ЦБС, Бібліотека-філія №10. Абонемент 1-4 класи. 2019. Фото 1
Хмельницька міська ЦБС, Бібліотека-філія №10. Абонемент 1-4 класи. 2019. Фото 2
 • Абонемент 5-9 класи; здійснюється обслуговування читачів середнього, старшого шкільного віку, студентів та дорослих, книги видаються додому на термін - 30 днів.
  Хмельницька міська ЦБС, Бібліотека-філія №10. Абонемент 5-9 класи. 2019
 • Читальний зал; здійснюється обслуговування читачів різного віку, проводяться масові заходи [4], засідання клубу "Яскрава палітра". Зберігаються періодичні видання, книги краєзнавчої тематики, рідкісні і цінні книги, організовуються зустрічі з місцевими письменниками, поетами [5]. Матеріалами можна користуватися лише у бібліотеці.
  Хмельницька міська ЦБС, Бібліотека-філія №10. Читальний зал. 2019. Фото 1
  Хмельницька міська ЦБС, Бібліотека-філія №10. Читальний зал. 2019. Фото 2
 • Книгосховище; Приміщення бібілотеки де розміщують та зберігають книжковий фонд менш затребуваний у той чи інший період року.
 • Музейна кімната.
  Хмельницька міська ЦБС, Бібліотека-філія №10. Музейна кімната. 2019. Фото 1

Музейна кімната імені Дмитра Михайловича Брилінського[ред. | ред. код]

У 2014 році у бібліотеці створена Музейна кімната Д. М. Брилінського, де родиною поета передано більш як 40 видань автора та багато інших матеріалів в тому числі і особисті речі:

 • Друковані видання (8)
 • Рукописні видання (31)
 • Альбоми (5)
 • Нагороди (22)
 • Репродукції (11)
 • Особисті речі

Брилінський Д. М. подільський поет та письменник, художник, відмінник народної освіти України, викладач, ветеран війни.

Після виходу на пенсію Дмитро Михайлович 13 років працював на підприємстві «Новатор» (м. Хмельницький) художником-оформлювачем. У цеху настінна газета завжди займала 1 місце на заводі. Часто його нагороджували грамотами і преміями. Всього робочого стажу в Дмитра Михайловича 45 років.

Послуги[ред. | ред. код]

Бібліотека надає такі послуги:

 • користування комп'ютером;
 • сканування;
 • ксерокопіювання;
 • друк документів;
 • безкоштовний Wi-Fi;
 • «Бібліо-Няня»
 • інші послуги.
 • Гурток "Англійська для всіх"

Співпраця[ред. | ред. код]

В 2016 році у бібліотеці відкрито громадську приймальню депутата Хмельницької міської ради за територіально виборчим округом №20 - Міхняка Богдана Григоровича [Архівовано 27 березня 2019 у Wayback Machine.].

Депутат активно допомагає жителям Південно-Західного мікрорайону та бібліотеці [6]. У 2017 у був встановлений банер який інформує про діяльність бібліотеки.

У 2018 році встановили нові тротуарні доріжки для користувачів бібліотеки та жителів прилеглих будинків.

Бібліотекарі беруть участь в обслуговуванні громадян - записують на прийом, допомагають оформити письмові звернення. Громадяни під час очікування на прийом переглядають періодичні видання та книги, багато з стають читачами бібліотеки або ж приводять дітей чи онуків.

У бібліотеці для громадян оформлений інформаційний куточок з інформацією про роботу органів влади, сайти місцевої, обласної, державної органів влади. На запити користувачів роздруковуються окремі рішення сесій міської ради.

Години прийому депетата:

Щомісяця 2-й вівторок

з 15.00 до 18.00

Читацькі об'єднання[ред. | ред. код]

З 2014 року діє клуб художньо-естетичного спрямування: «Яскрава палітра», учасниками є учні 5-9 класів.

Мета роботи: формування естетичних поглядів переконань, здатності створювати прекрасне в житті та мистецтві після прочитання художніх творів.

Разом з працівниками на заняттях діти можуть працювати з різними формами роботи:

 • Творчими конкурсами [7];
 • Майстер-класами[8];
 • Виробами власноруч;
 • Інтернет та відео мандрівками [9];
 • Мультимедійними презинтаціями.

Участь у конкурсах та проектах[ред. | ред. код]

Бібліотека бере активну участь у всеукраїнських, обласних, міських конкурсах.

Працівники та користувачі бібліотеки в рамках акції «Бібліотека українського воїна» яка діє з 2015 року, дарують книги чим поповнюють книжкові фонди бібліотек військових частин Збройних Сил України.

Брали участь у підготовці та проведенні фестивалів «Медовий Спас», «Слово єднає» «Бібліотечне літо».

Готували читачів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Лідер читання – 2018», «Книгоманія» і здобули грамоти за участь.

З 2016 року бібліотека співпрацює з Патрульною поліцією міста Хмельницького в рамках проекту «Безпечний будинок» [Архівовано 16 січня 2020 у Wayback Machine.]. Працівники бібліотеки надавали допомогу мешканцям прилеглих будинків у написанні письмових звернень, проведенні соціокультурних заходів спільно із патрульною поліцією [10]. У приміщенні бібліотеки не одноразово проводилися загально-будинкові збори.

У 2019 році бібліотека взяла участь у проекті «English for Everyone» («Англійська для всіх»). Волонтер бібліотеки кожну суботу у читальному залі безкоштовно у тренінговій формі займається розмовною англійською мовою з читачами, також кожне четверте заняття будуть зустрічі з іноземцями, носієми мови.

Завдяки проекту «Darien Book Aid Plan»( «План допомоги Дарієна») [Архівовано 8 грудня 2019 у Wayback Machine.] бібліотека отримала з США - 36 примірників книг на англійській мові. Особисто які, презентував американець Карл Тайлер волонтер Корпусу Миру.

У 2019 році бібліотека-філія №10 ім. Д. М. Брилінського взяла участь у Громадському проекті Партиципаторний бюджет. Проект №29 «SMALL TOWN» – в бібліотеці, завдяки активному голосуванню та великій підтримці жителів міста Хмельницького, набравши 905 голосів став переможцем у галузі культури та туризму. Автором і координатором проекту стала працівник абонементу 5-9 класи – Ганна Слободян.

«SMALL TOWN» в бібліотеці - це пізнавально-інформаційний центр створюється для того щоб діти різного віку, могли весело, корисно та безкоштовно провести своє дозвілля.

Мета проекту: створення нового формату бібліотеки, шляхом зонування бібліотечного простору, де діти будуть поєднувати пізнання з дозвіллям та розвитком творчих здібностей, спілкуватися, навчатися, грати, проводити в бібліотеці більше вільного часу.

Проект передбачає: технічне обладнання та меблі – ноутбук, комп’ютери, кольоровий лазерний принтер, ігрову приставку SONY PlayStation 4 Slim, Wi-Fi, настільні ігри, сучасні книги з AR-технологіями, телевізор, комп’ютерні столи, сигментний стіл, стільці, стільці-мішки, бібліотечні меблі, диван.

Пізнавально-інформаційний центр для навчання і дозвілля дітей «Small Town» у бібліотеці-філії №10 відкрили 20 серпня[11].

Джерела[ред. | ред. код]

 1. Блог "Бібліотека-філія №10 ім. Д. Брилінського" [Архівовано 27 березня 2019 у Wayback Machine.]
 2. Брилінський Дмитро Михайлович [Архівовано 27 березня 2019 у Wayback Machine.]
 3. Хмельницька міська ЦБС [Архівовано 24 вересня 2020 у Wayback Machine.]
 4. Хмельницька міська рада [Архівовано 27 березня 2019 у Wayback Machine.]
 5. Як виготовити власноруч подарунок до Дня Закоханих
 6. Бібліотеки-Ювілярші
 7. Морозиво-шоу у бібліотеці-філії №10
 8. “Small town” в бібліотеці-філії №10
 9. ТВ7+. У Хмельницькому може з’явитися бібліотека нового зразку.
 10. Гроші на мрію: 29 проектів хмельничан будуть змагатися за реалізацію

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 16 січня 2020. 
 2. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 16 січня 2020. 
 3. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 16 січня 2020. 
 4. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 16 січня 2020. 
 5. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 29 листопада 2019. 
 6. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 16 січня 2020. 
 7. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 16 січня 2020. 
 8. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 16 січня 2020. 
 9. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 16 січня 2020. 
 10. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 січня 2020. Процитовано 16 січня 2020. 
 11. У Хмельницькому відкрили сучасний простір для навчання і дозвілля дітей «Small Town» - ikhmelnychanyn.com. ikhmelnychanyn.com (укр.). Архів оригіналу за 1 жовтня 2020. Процитовано 26 серпня 2020.