Валлони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Валлони
Кількість 3,5 млн чол.
Ареал Бельгія Бельгія
США США
Близькі до: Французи
Мова французька, валлонська
Релігія Католицизм

Валлони ([wɒˈlnz]; фр. Wallons [walɔ̃] ( прослухати); самоназва валлон. Walons) — романський народ у Бельгії, що населяє південні провінції країни.

Валлони є нащадками кельтських племен, які з I ст. зазнали сильної романізації та деякого впливу германських племен, особливо франків[1]

Чисельність становить близько 3,5 млн осіб. Громади валлонів є також у Франції та США. Розмовляють французькою та валлонською мовами. Віруючі належать до католицької конфесії. Сучасні валлони є прямими нащадками романізованих белгів, які пізніше зазнали істотного германського впливу (з боку племен салічних франків). Щоправда, від повної асиміляції з боку франків майбутніх валлонів врятував непролазний на той час Суанський ліс, й число германських колоністів на землях майбутніх валлонів не досягло критичної межі, за якою починається незворотна асиміляція. Це наочно видно й сьогодні — на північ від тієї лінії мешкають одні з прямих нащадків салічних франків — германомовні фламандці, а на південь — романомовні валлони. Близьким народом для сучасних валлонів є французи. Протягом XVI—XIX століть більшість валлонів свідомо перейшли на французьку мову, зважаючи на її великий престиж, але зберегли водночас відмінну від французів етнічну самосвідомість, зумовлену проживанням на іншій території. За безпосередньої участі валлонів у столиці Бельгії місті Брюссель в XIX-ХХ ст. сформувався ще один франкомовний субетнос — брюссельці.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. СЛОВНИК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ONLINE. ТОМИ 1-13(А-ПОКІ́РНО). sum20ua.com.