Валовий дохід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Валовий/загальний виторг (англ. Gross/Total revenue) — загальна сума надходжень суб'єкта господарювання від усіх видів діяльності.    

Чистий виторг /скоригований виторг (англ. net revenue) — загальний виторг підприємства за вирахування непрямих податків: ПДВ та акцизний збір.

Валовий/загальний дохід (англ. Gross/Total income) - чистий виторг мінус витрати на виробництво (англ. cost of goods sold)

Поняття «дохід» ширше поняття «прибуток». Прибуток підприємства є складовою частиною доходу підприємства.   

Валовий/загальний прибуток (англ. Gross/Total profit) — частина виручки, що залишається після відшкодування всіх витрат на виробничу і комерційну діяльність підприємства.

Прибуток є основним фінансовим джерелом розвитку підприємства, науково-технічного вдосконалення його матеріальної бази і продукції всіх форм інвестування. Він є джерелом оплати податків і з урахуванням значення прибутку вся діяльність підприємства спрямована на його зростання.

Щоб розрахувати валовий прибуток підприємства, потрібно від загального доходу відняти загальні витрати підприємства, тобто:

  • TP= TR — TC, де
    • TP (Total Profit) — загальний прибуток
    • TR (Total Revenue) — загальний виторг,
    • TC (Total Cost) — загальні витрати.

Такий прибуток називається балансовим. Із балансового прибутку сплачується податок на прибуток. Величина, що залишилась, називається чистим прибутком (Net Profit).

Див. також[ред.ред. код]


Фінанси Це незавершена стаття з фінансів.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Бізнес Це незавершена стаття про бізнес.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.