Василеострівний район (Санкт-Петербург)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Василеострівний
Основні дані
Країна: Росія Росія
Місто: Санкт-Петербург
Код КОАТУУ:
Утворений: 1917 року
Населення: 211 048
Площа: 14,64 км²
Мапа району
Районна влада
Вид Кунсткамери з Неви.

Василеостровський район Санкт-Петербурга - один з чотирьох центральних районів міста. Розташований на заході міста, переважно на двох великих островах - Василевському та острові Декабрістів. Ці острова розділені невеликою річкою Смоленка, яка входить до великої дельти Неви. Голова адміністрації - Ольменицький Володимир Володимирович.

Географія района[ред.ред. код]

Район займає площу 1,4 тис. гектар (один з самих маленький районів міста). У районі є таке відоме кладовище як Смоленьске кладовище. Площа лісів становить близько 410 га, з них 300 приходиться на кладовища. Район не має сухопутного зв'язку з іншими частинами суходолу, з центром міста його зв'язують три великих міста через Неву (з чотирьох, які знаходяться у історичний частині Санкт-Петербуга) - Благовещанський (раніше міст Лейтенанта Шмідта), Палацовий міст та Троїцький міст.

Населення[ред.ред. код]

За данними Всеросійского перепису 2002 р населення району становить близько 200 тис. людей. Густина населення у районі дуже велика, близько 11 200 людей на кв. кілометр - є одною з найбільших у Росії.

Історичні пам'ятники[ред.ред. код]

Східна частина острова входить до складу старого, петровського Петербурга. Одною з візиток района є Стрелка василевського острова, які раніше виконували роль маяків. Також на острові розташован музей Кунсткамера, один з найперших в Росії та багато інших пам'ятників.

Транспорт[ред.ред. код]

Район має досить серьйозні транспортні проблеми. На острові розташована ділянка Невсько-Василеостровської лінії метро з двома станціями - Приморська та Василеострівна. Однак метро дуже перевантажене пасажиропотоком. Також багато трамваїв та тролейбусів ходить по району. Вирішити ці проблеми, як вважають експерти, може будівництво нових ліній метро (наприклад, Охтинсько-Петроградської).

Промисловисть[ред.ред. код]

У південній частині Василевського острова розташован Балтийський завод - одне з найбільших предприємств Росії по виробництву кораблів та судов. Виробляє переважно війскові кораблі.