Величко Олена Михайлівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олена Михайлівна Величко
Народилася 2 грудня 1951(1951-12-02) (66 років)
Київ
Громадянство Україна Україна
Alma mater Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова
Галузь наукових інтересів поліграфія
Заклад Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ «КПІ»
Вчене звання доктор технічних наук
Науковий ступінь професор

Олена Михайлівна Величко — український вчений, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри репрографії Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ»

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Народилася у м. Києві в сім'ї робітника.

Після завершення середньої школи працювала в державних установах і на виробничо-поліграфічному підприємстві НДІ технічної інформації і техніко-економічних досліджень Держплану УРСР.

1970 р. вступила на навчання до Київського вечірнього факультету Українського поліграфічного інституту (УПІ) ім. Івана Федорова, який закінчила 1976 р. з відзнакою.

Наукова та викладацька діяльність[ред.ред. код]

1974–1980 рр. працювала у Київській філії Державного проектного і науково-дослідного інституту поліграфічної промисловості (ДІПРОНДІПоліграф) на посадах молодшого, згодом старшого наукового співробітника.

1980–1983 рр. — навчалася в аспірантурі при УПІ ім. Івана Федорова.

У 1984 р. у Московському поліграфічному інституті захистила дисертаційну роботу «Механизм структурных изменений и регулирование износостойкости фотополимерных и металлических форм высокой печати» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, яка була виконана під керівництвом Е. Т. Лазаренка і Б. І. Костецького.

1984–1992 рр. працювала старшим науковим співробітником УкрНДІ спеціальних видів друку.

1992 р. ВАК затвердив О. М. Величко у вченому званні старшого наукового співробітника. Цього ж року переходить на роботу до Видавничо-поліграфічного факультету Київського політехнічного інституту (згодом Видавничо-поліграфічний інститут (ВПІ) НТУУ «КПІ»), де працювала на посадах доцента (1992–2006 рр.), а потім професора (2006–2008 рр.).

1999 р. Атестаційна колегія Міністерства освіти України присвоїла О. М. Величко вчене звання доцента кафедри репрографії.

1999–2002 рр. — навчалася у докторантурі при НТУУ «КПІ».

2006 р. в Українській академії друкарства захистила дисертаційну роботу «Теоретичні основи взаємодії інформаційного, енергетичного і матеріального потоків у друкарському контакті» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук[1]. Науковий консультант А. К. Дорош.

2008 р. Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки України присвоїла О. М. Величко вчене звання професора кафедри технології поліграфічного виробництва.

З 2008 р. — завідувач кафедри репрографії ВПІ НТУУ «КПІ»[2].

Професор Величко — заступник головного редактора збірника наукових праць «Техніка і технологія друкарства»[3] та член редколегій фахових видань «Наукові записки (Українська академія друкарства)» і «Поліграфія і видавнича справа».

Творчий доробок[ред.ред. код]

Автор та співавтор 150 наукових та навчально-методичних публікацій. Під її керівництвом Р. А. Хохлова[4] і К. О. Чепурна[5] виконали та захистили дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Праці[ред.ред. код]


Нагороди та відзнаки[ред.ред. код]

Нагороджена медалями:

  • «Ветеран труда»
  • «В память 1500-летия Киева»

Література[ред.ред. код]

  • Видавничо-поліграфічний факультет. 1954–2004 [Текст] : нариси історії / П. О. Киричок, Р. Г. Іванченко, А. К. Дорош, А. І. Петрук та ін. ; упоряд. В. В. Хоню ; М-во освіти і науки України. Нац. техн. ун-т України «Київ. політехн. ін-т». — К. : ВПФ НТУУ «КПІ», 2004. — С. 53.
  • Не згасає світло науки в теорії друку [Текст] : [про захист дис. О. М. Величко] / О. В. Мельников // Полігр. та вид. справа. — 2007. — № 1 (45). — С. 190–194.
  • Хто є хто : Довідник. Проф. Нац. техн. ун-ту України «Київ. політехн. ін.-т». 1898–2010 [Текст] / відповідальні В. В. Янковий та П. О. Киричок ; М-во освіти і науки України. Нац. техн. ун-т України «Київ. політехн. ін-т». — 2-е вид., перероб. і доп. — К. : ВПФ НТУУ «КПІ», 2009. — 342 с.

Примітки[ред.ред. код]

Інтернет-ресурси[ред.ред. код]

Інформація про О. М. Величко: