Всесвітній саміт з продовольчої безпеки 2009

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Всесвітній саміт з продовольчої безпеки проходив в Римі, Італія 16 і 18 листопада 2009 року. Рішення про скликання зустрічі на вищому рівні було прийнято Радою Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО) в червні 2009 року, за пропозицією Генерального директора ФАО д-р Жак Діуф. 60 глав держав і урядів і 192 міністра з 182 країн і Європейського Союзу взяли участь в саміті, який проходив у штаб-квартирі ФАО.

Контекст[ред.ред. код]

Представники ФАО заявили, що ситуація з глобальною безпекою харчових продуктів значно погіршилася, і продовжує становити значну загрозу. У світі нараховується 1 мільярд людей, що страждають хронічним голодом, а останні офіційні повідомлення свідчать про те, що їх кількість збільшиться ще на 100 мільйонів до 2009 року. Ціни на харчові продукти в країнах, що розвиваються залишаються непомірно високими, а глобальна економічна криза посилює і без того складну ситуацію скороченням робочих місць і зростанням бідності.

Цілі[ред.ред. код]

Основною метою саміту є знищення голоду. Для досягнення зазначеної мети ФАО організувала цей саміт, основною метою якого є запровадження більш узгодженої та ефективної системи управління безпекою харчових продуктів, включаючи розробку правил і механізмів, покликаних забезпечити фермерам адекватні заробітки, і спрямувати інвестиції в інфраструктуру сільського господарства, а також надзвичайно важливо визначити механізм швидкого реагування на кризу в сфері харчових продуктів.

Досягнення[ред.ред. код]

Під час саміту була одноголосно прийнята Декларація із заявою про те, що всі країни світу мають намір зробити все можливе, щоб викорінити голод в максимально короткі терміни. У Декларації також зазначено намір істотно збільшити допомогу сільському господарству країн, що розвиваються, у зв'язку з чим, 1 мільярд голодних людей по всьому світу може відчути себе більш впевнено. Декларація підтвердила існуючий показник скорочення масштабів голоду, який повинен зменшитися наполовину до 2015 року. Країни домовилися про необхідність переломити тенденцію до скорочення внутрішнього і міжнародного фінансування сільськогосподарських програм і залучити нові інвестиції в цей сектор, з тим, щоб надалі забезпечити ефективніше управління глобальними продовольчими проблемами, яке повинно здійснюватися за партнерської взаємодії із зацікавленими сторонами з державного та приватного секторів, а також для вирішення проблеми впливу зміни клімату на безпеку продовольства.[1]

Фінансування[ред.ред. код]

ФАО в липні оголосила, що Саудівська Аравія прийняла рішення профінансувати витрати Саміту в розмірі 2.5 млн доларів. Пропозиція була зроблена в ході офіційного візиту Діуф в країну.

Супутні події[ред.ред. код]

ФАО називає три події жовтня 2009, які підготували ґрунт для саміту. Це Експертний Форум високого рівня на тему «Як прогодувати населення всього світу в 2050 році» (12-13 жовтня 2009 р.), Комітет з всесвітньої продовольчої безпеки (14-17 жовтня 2009 р.) та Всесвітній день продовольства (16 жовтня 2009) «1 мільярд людей голодує», (кампанія) стартувала за тиждень до початку саміту.

Напередодні саміту Генеральний директор ФАО Жак Діуф повідомив на Форумі по приватному сектору, який відбувся 12 листопада, про те, що значення приватного сектора значно зросло в зв'язку з приватизацією, глобалізацією і трансформацією продовольчого ланцюжка.[2]

Напередодні саміту Генеральний директор ФАО почав 24-годинне голодування в знак солідарності з мільярдом людей, що зазнають хронічного голоду, і з метою привернути увагу світової громадськості до проблем голоду. Він закликав «усіх людей доброї волі» приєднатися до всесвітнього голодування в ці вихідні.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.fao.org/news/story/ru/item/37421/icode/ Оновлені зобов'язання покласти край голоду, 16 листопада 2009
  2. http://www.fao.org/news/story/ru/item/37194/icode/ Лідери ділової спільноти покликані взяти участь у вирішенні проблеми голоду, 12 листопада 2009

Посилання[ред.ред. код]