Вуж бронзовий пофарбований

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вуж бронзовий пофарбований
Вуж бронзовий пофарбований
Вуж бронзовий пофарбований
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Serpentes
Родина: Вужеві
Рід: Вуж бронзовий
Вид: Вуж бронзовий пофарбований
Біноміальна назва
Dendrelaphis pictus
Gmelin, 1789
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Dendrelaphis pictus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Dendrelaphis pictus
EOL logo.svg EOL: 1919665

Вуж бронзовий пофарбований (Dendrelaphis pictus) — неотруйна змія з роду бронзових вужів родини Вужеві. Інші назви «звичайний бронзовий вуж» та «індонезійський бронзовий вуж».

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина досягає 1,5 м. Голова та тулуб досить стрункий. Верхня сторона тулуба забарвлена у світло-коричневий або блідо-жовтий колір. Луска на боках має неяскраві чорні облямовки. З боків голови від кінчика морди через око й далі по всьому тулубу до кінчика хвоста тягнеться чорна смуга. У передній, самої широкої третини цієї смуги присутні цятки зеленуватого або бірюзового відтінку, розташовані вертикальними рядками. Ближче до хвоста вона звужується й перетворюється на тонку лінію. Під нею розташовується світла смуга, що йде до кінця тулуба, яка у свою чергу підкреслюється нижчерозташованою чорною смужкою, що починається відразу позаду шиї. Цей контрастний поздовжній малюнок не поширюється на хвіст.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Зустрічається біля поселень людини: у парках та вторинних лісах. Полюбляє також первинні дощових ліси, як рівнинних, так у гірських місцинах. Практичне усе життя проводить на деревах. Активний вдень. Досить моторна та швидка змія. Харчується жабами, ящірками, дрібними ссавцями, іншими зміями.

Це яйцекладна змія. Самка відкладає від 5 до 8 яєць.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає у південно-східній Азії — від Індії до Зондських островів та Філіппін. Зустрічається також на о.Хайнань й біля Гонконгу (Китай).

Джерела[ред. | ред. код]

  • Brown,R.M.; McGuire, J.A.; Ferner,J.W.; Icarangal Jr., N. & Kennedy, R.S. 2000. Amphibians and reptiles of Luzon island, II: preliminary report on the herptofauna of Aurora Memorial national Park, Philippines. Hamadryad 25 (2): 175-195
  • Словник-довідник із зоології. – К., 2002.
  • Gaulke, M. 2001. Die Herpetofauna von Sibaliw (Panay), einem der letzten Tieflandregenwaldgebiete der West-Visayas, Philippinen. Teil II: Schlangen. Herpetofauna 23 (131): 23-34