Вігорозо да Сієна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вігорозо да Сієна
Vigoroso da siena, dodici apostoli, fondazione cini venezia, seconda metà del XIII secolo.jpg
Дванадцять апостолів
Народився 1240(1240)
Італія
Помер 1295
Сієна
Національність італієць
Діяльність художник
Конфесія католицтво

Вігорозо да Сієна (*Vigoroso da Siena, 1240 — †1295) — італійський художник, представник пізнього романського (візантійського) мистецтва та готики.

Життєпис[ред. | ред. код]

Про його життя відомо замало. За свої заслуги перед Сієною у 1276 році отримав громадянство республіки. Працював тут до самої смерті.

Вігорозо відомий в першу чергу як художник-мініатюрист. Манускрипти з його мініатюрами є в Венеції, Флоренції і Сієні. У найкращих мініатюрах художника можна бачити химерну винахідливість, більш характерну для раннього французького готичного живопису. Яскравий приклад того - книжкова мініатюра «Дванадцять Апостолів».

Крім цього Вігорозо да Сієна займався станковим живописом («Мадонна з немовлям і святими», 1291 рік, Національна галерея Умбрії, Перуджа), в якій наслідував візантійській традиції, Вігорозо був більш консервативний, ніж в мініатюрі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Luciano Bellosi, "Vigoroso da Siena", dans Caterina Bon, Vittoria Garibaldi (a cura di), Dipinti, sculture e ceramiche della Galleria Nazionale dell'Umbria. Studi e restauri, Florence, Arnaud, 300 p. (ISBN 9788880150114), p. 91-94

Посилання[ред. | ред. код]