Відтворюваність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Відтворюваність (англ. Reproducibility) – прецизійність в умовах відтворюваності.

Умови відтворюваності – умови, за яких результати вимірювань однієї і тієї ж величини одержують за одним і тим же методом, але в різних лабораторіях, різними операторами з використанням різного обладнання.

Кількісною характеристикою відтворюваності виступає стандартне відхилення відтворюваності  — стандартне відхилення результатів вимірювань, одержаних в умовах відтворюваності.

В практиці вимірювань широко використовується границя відтворюваності – значення, яке з ймовірністю 0,95 не перевищує абсолютної різниці між двома результатами, одержаними в умовах відтворюваності. Значення можна знайти через стандартне відхилення відтворюваності за формулою: . Саме цей показник використовують за потреби порівняння результатів, наприклад, коли виникають спірні питання між лабораторіями виробника (постачальника) та споживача. Якщо різниця між результатами вимірювання однієї і тієї ж величини в різних лабораторіях не перевищує границю відтворюваності, то результати вважаються метрологічно ідентичними.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. ДСТУ ГОСТ ISO 5725-1:2005 Точність (правильність і прецизійність) методів та результатів вимірювання. Частина 1.Основні положення та визначення.