Військовий велосипед

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Види велосипедів
Велосипед МО-05 швейцарської армії
Велосипеди в армії під час Першої світової війни

Військовий велосипед — велосипед, спеціально пристосований для потреб Збройних сил. З початку XX століття використовується у багатьох арміях по всьому світі. Цей тип велосипедів дає можливість для безшумного пересування і підвищеної мобільності на полі бою. Додатковими перевагами військових велосипедів є те, що вони дозволяють окремим солдатам без обтяжень перевозити більше поставок, а також вони є дуже дешевими для виробництва та підтримки в порівнянні з кіньми та транспортними засобами.

Перші велосипеди були введені до складу Збройні сили кількох країн ще наприкінці XIX століття. До початку Першої світової війни всі комбатанти вже використовували їх[1]. Німецька армія мала 36 незалежних компаній велосипедної піхоти, батальйон велосипедистів був прикріплений до кожної кавалерійської дивізії, а також 10 запасних велосипедних компаній та 17 запасних екіпажів. Гірські війська італійської армії Берсальєри першими використовували складані велосипеди. Під час Другої світової війни велосипеди були представлені парашутистам як засіб забезпечити їх транспортом після посадки[2]. Широко відомим є велосипед Вермахту Truppenfahrrad. США також їх використовували як загальний легкий транспорт, так і для обов'язків посланця[3]. Окремі підрозділи велосипедної піхоти існували в арміях багатьох країн до кінця 20 століття, аж до 2003 року поки швейцарська армія не реформувала свої останні три велосипедні піхотні полки. Наприкінці 1990-х — поч. 2000-х рр. відбулося відродження в тестуванні всіх рельєфних і складаних велосипедів, для використання піхотою в боях і патрульних містах[4][5].

Деякі інновації, запроваджені на велосипедах, призначених для військового використання, також потрапили на цивільні ринки, такі як гальма для пасажирів та циклометр. У сучасні часи велосипеди та електричні велосипеди все ще використовуються багатьма арміями у всьому світі, але не існує окремих велосипедних піхотних одиниць.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «WW1 MILITARY BICYCLES IN WORLD WAR ONE (WWI)»The BSA & Military Bicycle Museum.
  2. «History»www.bergerwerke.com
  3. Military Bicycles"www.theliberator.be
  4. «LIGHT BICYCLE INFANTRY (LBI)»www.combatreform.org.
  5. «Montague Paratrooper- Tactical Folding Mountain Bike»www.militarybikes.com.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Джим Фіцпатрик. Star Hill Studio. (2011).