Військовий капелан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Військовий священик)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Військовий капелан
Служба у австрійському військовому шпиталі, 1916
Заняття
НазвиКапелан, раввін, імам, військовий священик,
ТипПрофесія
Сектор активності
Релігія, мораль, релігійна підтримка
Опис
Компетенціяконсультування
Поле
діяльності
військовий related_occupation=Помічник капелана

CMNS: Військовий капелан у Вікісховищі

Військовий капелан — священнослужитель який здійснює душпастирство над військовими та, в більшості випадків, їх сім'ям та цивільними особам, які працюють для військових. У деяких випадках вони також працюють з місцевими цивільними особами у військовій зоні операцій.

Хоча термін капелан спочатку мав християнські корені[1] він загалом використовується у військових організаціях для опису всіх спеціалістів, спеціально підготовлених для обслуговування будь-яких духовних потреб, незалежно від релігійної приналежності. На додаток до надання душпастирської допомоги людям та підтримки їхніх релігійних прав та потреб, військові капелани можуть також консультувати виконавчу владу з питань релігії та етики, моралі та моралі, яка стосуються релігії. Вони також можуть налагоджувати зв'язки з місцевими релігійними лідерами, намагаючись зрозуміти роль релігії як чинника як ворожнечі та війни, так і примирення та миру.[2]

Військові капелани зазвичай представляють релігійну чи віруючу групу, але працюють з військовослужбовцями будь-яких віросповідань. Деякі країни, такі як Нідерланди та Бельгія[3], також використовують капеланів-гуманістів, які пропонують нерелігійний підхід до капеланської підтримки.

Історія

[ред. | ред. код]

У 2006 році навчальні матеріали, отримані американською розвідкою, показали, що повстанцям-снайперам, які воюють в Іраку, було запропоновано виділити та атакувати інженерів, медиків та капеланів, згідно теорії ці втрати деморалізують цілі ворожі підрозділи. Серед навчальних матеріалів було включено посібник з навчання повстанців-снайперів, який був розміщений в Інтернеті. Серед його порад щодо розстрілу американських військ читається: «Вбивство лікарів і капеланів пропонується як засіб психологічної війни».

В Україні

[ред. | ред. код]

22 січня 2021 року до Верховної Ради України внесений законопроєкт «Про військове капеланство».[4] 30 листопада 2021 року ухвалений закон підписаний президентом Володимиром Зеленським.[5]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Morgan, Hugh H. The Etymology of the Word Chaplain. International Pentecostal Holiness Church. Архів оригіналу за 5 September 2008. Процитовано 9 вересня 2010.
  2. Lampman, Jane (4 березня 1999). Taking faith to the 'new' front lines. The Christian Science Monitor. Архів оригіналу за 20 жовтня 2019. Процитовано 9 вересня 2010. In all the hot spots – yet rarely mentioned – military chaplains are some of today's unsung heroes. On the role of chaplains in multinational operations.
  3. Spiritual guidance without all that religion. .canada.com. 2 травня 2009. Архів оригіналу за 14 липня 2014. Процитовано 16 липня 2013.
  4. Народні депутати пропонують прирівняти статус військових капеланів до військовослужбовців. Інтерфакс-Україна (укр.). Архів оригіналу за 22 січня 2021. Процитовано 22 січня 2021.
  5. ЗАКОН УКРАЇНИ Про Службу військового капеланства. 30 листопада 2021. Архів оригіналу за 10 квітня 2022. Процитовано 10 квітня 2022.