Вікіпедія:Індекс нехтування правилом тлумачення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Індекс нехтування правилом тлумачення — це кількісний показник, що відображає точність (однозначність) посилань між статтями Вікіпедії.

«Правило тлумачення» , записане у шаблоні {{неоднозначність}}, пояснює що належить позбавлятися посилань на сторінки значень:

Само собою, що набагато краще попіклуватися про точність посилань (витлумачивши їх усі) ще під час написання статті, ніж полишати цей клопіт на читачів, сподіваючись що вони поступово позбавлять статтю таких неточностей у посиланнях, виявляючи їх під час переходу за (неточним) посиланням у процесі читання.

Індекс дорівнює 100%, коли на сторінки значень дописувачі (редактори) статей роблять "в середньому" (з поправкою на кількість сторінок посилань порівняно з кількістю статей) стільки ж посилань, скільки на статті, тобто цілком нехтують «правилом тлумачення».

Індекс дорівнює нулю, коли на сторінки значень немає жодного посилання у жодній статті і це є ідеалом, до якого належить прагнути.

Актуальне значення індексу публікується тут.

Методика обрахунку індекса[ред. код]

Індекс обчислюється як відношення:

 • частки посилань на сторінки значень у множині, що об'єднує посилання на сторінки значень та посилання на статті;

до

 • частки сторінок значень у множині, що об'єднує їх зі статтями.


Або те саме більш формалізовано:

де:

 • відносні величини (частки, вимірюються у %%)
  • - частка (у %%) посилань, що ведуть до сторінок значень з усіх посилань, що існуюють в статтях;
  • - частка сторінок значень у сумарній кількості сторінок значень та статей (див.вище "частка сторінок значень у множині, що об'єднує їх зі статтями");
  • - частка посилань, що ведуть до статей;
  • - частка статей у сумарній кількості сторінок значень та статей;
 • абсолютні величини (вимірюються як кількість певних об'єктів у штуках)
  • - загальна кількість посилань у статтях, що ведуть до cторінок значень; В ідеалі .
  • - загальна кількість посилань у статтях, що ведуть до інших статей;
  • - сумарна кількість тих та інших, відтак
  • - загальна кількість сторінок значень (disambigs) у тому самому проекті;
  • - загальна кількість статей (articles) у даному (україномовному, англомовному…) сегменті міжнароднодного проекту Вікіпедія;
  • - сумарна кількість тих та інших, відтак

== Інші думки ==toolserver.org/~lvova/cgi-bin/go.sh?--2600:1:C14D:F306:0:59:5A12:E301 06:29, 14 листопада 2017 (UTC)--2600:1:C14D:F306:0:59:5A12:E301 06:29, 14 листопада 2017 (UTC)--2600:1:C14D:F306:0:59:5A12:E301 06:29, 14 листопада 2017 (UTC)Ori౾ωΧςΚginal,ΤΘ,Ἇя ют ггорsource, Дехто вважає, що на сторінку значень copyright infringement,посилань має бути більше ніж на усереднену статтю, мотивуючи це тим, що множинність значень примножує я не кількість посилань. ПропонуєтЄЄ == Ласкаво просимо! ==

   RedPillar.png Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, Індекс нехтування правилом тлумачення!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проекту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і настанови
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

--2600:1:C14D:F306:0:59:5A12:E301 06:29, 14 листопада 2017 (UTC)
ься{{Wikify[[Файл:|міні|ліворуч|200пкс|]]}} також введення індексу неточності/безглуздості посилань (термін остаточно не сформувався), що вимірює ступінь remove edits show derivative worksو«безглуздості», виявленої при (фр.)використанні достатньо точно наразі розтлумаченого правила.

(²)10^f f iles f f iles go(πhttps://www.google.com/search?q=%0AEmail+or+phone&client=ms-android-boost-us&tbs=itp:clipart&tbm=isch&prmd=vin&source=lnt&sa=X&biw=597&bih=280&dpr=2&ved=0ahUKEwih45Lsir3XAhUC2yYKH f7nDzYQlpcCCCI

Див. також[ред. код]