Вікіпедія:Вікізустрічі/24

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Двадцять четверта зустріч (четверта львівська)[ред. код]

Львів, субота, 19 вересня 2009 року.

Звіт[ред. код]

 1. AS
 2. Friend
 3. Helgi
 4. Vprypin
 5. Ліонкінг

Близько 13:25 скромна Вікікомпанія у складі: AS, Friend, Helgi, Vprypin та Ліонкінг не дочекавшись біля входу до кав'ярні інших вікінгів, прийняла рішення вирушити всередину та розпочати головну частину зустрічі.

Крізь вікна на другому поверсі відкривався краєвид на вулицю Дудаєва, пригрівало незвичне для Львова в такій порі року тепле вересневе сонечко, а п'ятеро вікіпедистів, зайнявши столик біля вікна у самому кутику зали, почали жвавий обмін ідеями, пропозиціями, скаргами про наболіле і т. д. Приємний збіг обставин надав Вікізустрічі символічний підтекст — саме цього дня, в третю суботу вересня, в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора. )

Поступово із суто практичної площини питань щодо покращення і вдосконалення роботи Української Вікіпедії користувачі перейшли у вельми цікаву філософську й науково-фантастичну дискусію щодо перспективи й майбутнього Вікіпедії як потужного важелю в розвитку інтернету та інформаційного суспільства.

Розглянуті питання[ред. код]

Практичні питання[ред. код]

 • Спеціалізація користувачів: кожен повинен (!) робити насамперед те, у чому є фахівцем, на чому добре розуміється, а також має у цій сфері допомагати іншим — добра воля чи примус?
 • Ліцензії на файли: ну скільки можна?! або Неповна зрозумілість політик Вікіпедії щодо ліцензування.
 • Вдосконалення спецсимволів на панелі редагувань.

Теоретичні питання[ред. код]

 • Вікіпедія: величезне значення для сучасного інформаційного суспільства, наш вплив на нього і відповідальність, яку повинні нести вікіпедисти за помилки, кривотлумачення і т. п. у важливих статтях.
 • Відносність і «подрібнення» критеріїв значимості через швидке збільшення об'ємів і джерел інформації та розширення доступу до інтернету.
 • Рано чи пізно завдяки популярності Вікіпедії спеціалісти почнуть наповнювати її, наближаючи Вікі до фахових спеціалізованих видань.
 • Величезні можливості впливу на суспільство неминуче колись таки приведуть до більшої чи меншої комерціалізації проекту.

Спільні для обидвох блоків теми[ред. код]

 • Проблема доступу до паперових первинних і вторинних авторитетних джерел (особливо іншомовних паперових джерел під час перекладу статті з іншої мови)
 • Як оформити значний пласт особистих знань (усні розмови з героєм статті, його родичами, знайомими і т.п.; ніде не зафіксовані власні розмови з мешканцями насленого пункту про який пишеш; особисті архіви, які практично неможливо оформити як АД).

Також були висловлені думки про…

 1. те, що психологічна обстановка в українській Вікіспільноті в останній час, на жаль, погіршилась, зокрема, у питаннях ставлення до нових користувачів, які ще не вивчили всіх правил.
 2. проблемність малювання/сканування/обробки карт, мап, планів і т. д. (зокрема, для Проекту:Львів)
 3. обов'язки адміністраторів та вічне запитання: чи можливо мати «ідеального» адміністратора, який водночас виконував би тони бюрократичної роботи та навіть інколи знаходив час писати хороші статті.

Вікізустріч закінчилася близько 16:00.

P. S. …На прощання під ніжкою столика залишились три сріблясті монетки по 5 копійок, які довелося було підставити, щоб стіл не хитався, — на фарт, щоб ще не раз туди повернутись. ) ) )