Вікіпедія:Вікіласка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вікіласка (англ. WikiLove) — термін, що з'явився на сторінках дискусій Вікіпедії, який означає дух товариськості та порозуміння. Оскільки над Вікіпедією працюють люди з абсолютно різними світоглядами — від консерваторів і релігійних фундаменталістів до запеклих гуманістів, ліваків, феміністок та інших, дискусія легко може перетворитися на сварку. Та не забуваймо, що ми всі тут з однієї причини — бо любимо збирати, організовувати, структурувати та робити вільнодоступними знання, якими ми володіємо, у вигляді енциклопедії безпрецедентного масштабу. Вікіпедія — це не просто ще один форум для дискусій. Це проєкт для накопичення та викладу знань.

Якщо ми ставитимемо перед собою Вікіласку як мету, якщо ми досягнемо нейтральної точки зору, навіть коли це важко, якщо ми спробуємо дійсно зрозуміти, що хоче донести інша сторона, то ми досягнемо стану Вікіласки. Якщо нам не вдасться досягти цього стану, то енциклопедія від цього програє. Суперечки відлякуватимуть вікіпедистів, незбалансовані статті відштовхуватимуть читачів, і в кінцевому підсумку репутація нашого проєкту зазнає шкоди.

Не існує таємного рецепту досягнення Вікіласки, але ключові складники відомі:

  • Дотримуйтеся етикету — поважайте інших вікіпедистів.
  • Любіть новачків ще сильніше та не прискіпуйтеся до них — обов'язково долучайтеся до привітання новачків.
  • Прагніть нейтральної точки зору — пишіть статті, які прочитає і прийме кожний, незалежно від власних поглядів.
  • Прощайте та забувайте. Пам'ятайте, що це Інтернет — не ображайтеся, намагайтеся зрозуміти інші точки зору. Прочитайте, що таке ахімса: не завдавати шкоди ні думкою, ні словом, ні ділом; ані собі, ні заохочуючи до цього інших; ні погоджуючись, коли інші це роблять.
  • І наостанок — нагадування та докори за недотримання Вікіласки не дуже відповідають Вікіласці.

Див. також[ред. код]