Вікіпедія:Користувацькі скрипти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Користувацькі скрипти — програми написані мовою програмування JavaScript для використання у Вікіпедії редакторами. Користувацькі скрипти уможливлюють низку нових функцій для вашого облікового запису у Вікіпедії, які зазвичай недоступні редакторам, що не встановили користувацьких скриптів. Багато користувацьких скриптів повністю готові й потребують лише встановлення редактором. Редактори також можуть створити нові скрипти, взявши старий скрипт за основу й модифікувавш його, або ж написати абсолютно новий скрипт з нуля.

Користувацькі скрипти у Вікіпедії пишуть мовою програмування JavaScript.

Пересторога про безпеку

[ред. код]

Користувацькі скрипти автоматично мають необмежений доступ до вашого облікового запису — на противагу наприклад Huggle, який дозволяє вам контролювати рівні доступу, скрипти працюють безпосередньо у вашому браузері. Все, що ви можете зробити, можуть зробити й скрипти. Однак, на відміну від стандартного шаблону простору користувача, вам не потрібно турбуватися про вандалізм — код JavaScript у просторі користувача захищений від інших користувачів. Лише адміністратори інтерфейсу та сам користувач, у просторі якого міститься скрипт, можуть редагувати його. Таким чином, і це особливо доречно для користувачів із розширеними дозволами, переконайтеся, що ви довіряєте користувачеві, який написав скрипт, оскільки ви будете відповідальні за все, що він зробить від вашого імені. Якщо ви «імпортуєте» скрипт (замість того, щоб копіювати сам код), знайте, що користувач, з простору якого ви імпортуєте відповідний скрипт, може змінити свій скрипт у будь-який час. Імпортуйте скрипти лише тих користувачів, яким довіряєте.

Перелік

[ред. код]

УВАГА: якщо ви натрапили на користувацький скрипт якого немає в цьому переліку (або ж щойно написали новий користувацький скрипт), будь ласка додайте цей скрипт до переліку внизу:

 • Duplinks-alt[1] (джерело) — підсвічує посилання що виникають більш ніж один раз у статті (окремо для вступу та тіла статті; перше використання посилання-дублікату підсвічуватиметься з зеленим штрих-кордоном.
 • Cat-A-Lot[2] (джерело) — надзвичайно потужний інструмент для редагування категорій створений напершо на Вікісховищі. Нещодавно цей інструмент навчився працювати не лише з файлами, а й зі звичайними статтями. Це загортач що завантажує найновішу версію скрипту Cat-A-Lot з Вікісховища, та зазначає параметри налаштувань скрипту для увімкнення категоризації не-файлів.

Використання скриптів: Часті питання / ЧАПи

[ред. код]

Де можна знайти користувацькі скрипти?

[ред. код]

Аби знайти вже готові користувацькі скрипти, спробуйте такі сторінки:

Як встановити користувацькі скрипти?

[ред. код]

Виберіть потрібний вам скрипт звідси ВП:Користувацькі скрипти#Перелік. Або натисніть на примітку (якщо вона є) біля назви скрипту й дотримуйтесь інструкції у виносці, або перейдіть за посиланням з назвою скрипту, щоб прочитати документацію відповідного скрипту та дізнатись, як його встановити. Зазвичай вам потрібно скопіювати певний код до вашої сторінки/файлу common.js. Після цього збережіть сторінку/файл common.js та дотримуйтесь інструкцій у верхній частині нової сторінки/файлу common.js (інструкції щодо обходу кешу вашого браузера). Тепер ви можете користуватися новим користувацьким скриптом.

Покрокові інструкції: для скриптів, розташованих в Україномовній Вікіпедії

[ред. код]
 1. Спершу, упевніться що ви зареєстровані та залогінені. Лише залогінені користувачі можуть встановлювати користувацькі скрипти.
 2. Клацніть тут аби відредагувати вашу сторінку/файл common.js.
 3. Додайте такий рядок коду: {{subst:iusc|адреса_скрипту}} — замініть «адреса_скрипту» повною назвою сторінки/файлу .js з користувацьким скриптом, що відкривається коли ви клацаєте на посиланні «(джерело)».
  • Наприклад, аби встановити скрипт Duplinks-alt, додайте такий рядок коду: {{subst:iusc|Користувач:Piznajko/duplinks-alt.js}}
 4. Збережіть сторінку та не забудьте ВП:Обійти кеш браузера[en] аби упевнитися, що зміни на сторінці набули сили.

Покрокові інструкції: для скриптів, розташованих НЕ в Україномовній Вікіпедії (напр. у Вікісховищі)

[ред. код]
 1. Спершу, упевніться що ви зареєстровані та залогінені. Лише залогінені користувачі можуть встановлювати користувацькі скрипти.
 2. Відредагуйте вашу сторінку/файл common.js. Як альтернативу, ви можете використати вашу сторінку/файл skin.js щоб редагувати виключно ваш поточний користувацький вигляд[en].
 3. Додайте такий рядок коду: importScript('адреса_скрипту'); — де «адреса_скрипту» це повна назва сторінки/файлу .js з користувацьким скриптом, що відкривається коли ви клацаєте на посиланні «(джерело)».
  • Наприклад, аби встановити скрипт Duplinks-alt, додайте такий рядок коду: {{subst:iusc|Користувач:Piznajko/duplinks-alt.js}}
  • Для скриптів, розташованих НЕ в Україномовній Вікіпедії, використовуйте:
   mw.loader.load('//uk.wikipedia.org/w/index.php?title=script.js&action=raw&ctype=text/javascript');
 4. Збережіть сторінку та не забудьте ВП:Обійти кеш браузера[en] аби упевнитися що зміни на сторінці набули сили.

Як додати нові скрипти до переліку скриптів?

[ред. код]

Використовуйте шаблон {{userscript}}. Додайте принаймні адресу коду відповідного скрипту. Також додайте короткий опис скрипту праворуч від шаблону. Наприклад:

*{{userscript | name= Назва мого скрипту | code= Користувавч:Я/MoyaStorinkaSkryptu.js | doc= Користувавч:Me/MoyaStorinkaSkryptu.js/Документація}} – цей скрипт робить щось корисне.
 • Назва за замовчуванням у шаблоні — назва сторінки з кодом (без закінчення «.js»).
 • Якщо існує документація скрипту й вона має таку ж назву сторінки, як назва вашої .js сторінки з кодом, то шаблон автоматично дасть посилання на документацію, навіть без додавання параметра doc.

Див. також

[ред. код]

Примітки

[ред. код]