Вікіпедія:Адміністратори інтерфейсу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Адміністратори інтерфейсу — це користувачі з можливістю редагування сторінок, написаних за допомогою CSS або JavaScript (наприклад, MediaWiki:Common.js або MediaWiki:Vector.css, або сторінки гаджетів з переліку на сторінці Спеціальна:Додатки). Ці сторінки виконуються у браузерах усіх редакторів і читачів Вікіпедії як програмний код, який може бути використаний для зміни стилю вмісту, зміни поведінки сторінок або навіть для створення складних інструментів, таких як wikEd (вони також можуть редагувати всі інші сторінки простору назв MediaWiki).

Редагування CSS/JS, що виконуються у браузерах користувачів, є дуже потужним та потенційно небезпечним інструментом для зловмисників. Тому адміністраторами інтерфейсу мають бути користувачі з високим рівнем довіри, повинні мати щонайменше базові знання CSS та JS, мають бути ознайомлені з правилами приватності проектів Вікімедіа, а також мати чітке уявлення про безпеку облікових записів (обирати безпечний унікальний пароль, не наражатися на шкідливе програмне забезпечення, обов'язково застосовувати двофакторну авторизацію).

Порядок отримання прав[ред. код]

Права адміністратора інтерфейсу можуть отримати лише користувачі, що мають права адміністратора. Заявку на отримання прав потрібно подавати у Кнайпі адміністрування. У випадку відсутності протягом трьох днів обґрунтованих зауважень і заперечень права адміністратора інтерфейсу надаються будь-яким бюрократом; у суперечливих випадках рішення приймається консенсусом більшості бюрократів.

При поданні заявки на отримання права потрібно у вільній формі підтвердити, що претендент має базові знання CSS та JS, а також підтвердити факт увімкнення двофакторної авторизації і наявності надійного паролю до облікового запису.

Порядок зняття прав[ред. код]

Права адміністратора інтерфейсу знімаються у таких випадках:

  1. Втрата прапорця адміністратора. Якщо користувач втратив прапорець адміністратора, права адміністратора інтерфейсу також знімаються.
  2. Добровільне зняття. Адміністратор інтерфейсу може подати запит на добровільне зняття цих прав, звернувшись до бюрократів.
  3. Рішення Арбітражного комітету.
  4. Неактивність: адміністратор не зробив жодного редагування і зафіксованої в журналах дії протягом 3 місяців і/або не здійснив жодного редагування із використання прав адміністратора інтерфейсу протягом 9 місяців.
  5. Зловживання правами. Якщо користувач порушує правила при використанні прапорця адміністратора інтерфейсу (здійснив одноразове грубе порушення або систематично здійснює дрібні порушення), права можуть бути зняті шляхом обговорення у Кнайпі адміністрування. В обговоренні можуть брати участь всі користувачі, рішення приймається консенсусом більшості бюрократів.

У випадках 1-3 прапорець знімається будь-яким бюрократом без додаткового обговорення. При знятті прав за неактивність потрібно попередити користувача про можливе позбавлення прав принаймні за два тижні, щоб дати можливість відновити активність.

Див. також[ред. код]