Вікіпедія:Адміністратори інтерфейсу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Адміністратори інтерфейсу — це користувачі з можливістю редагування сторінок, написаних за допомогою CSS або JavaScript (наприклад, MediaWiki:Common.js або MediaWiki:Vector.css, або сторінки гаджетів з переліку на сторінці Спеціальна:Додатки). Ці сторінки виконуються у браузерах усіх редакторів і читачів Вікіпедії як програмний код, який може бути використаний для зміни стилю вмісту, зміни поведінки сторінок або навіть для створення складних інструментів, таких як wikEd (вони також можуть редагувати всі інші сторінки простору назв MediaWiki).

Редагування CSS/JS, що виконуються у браузерах користувачів, є дуже потужним та потенційно небезпечним інструментом для зловмисників. Тому адміністраторами інтерфейсу мають бути користувачі з високим рівнем довіри, повинні мати щонайменше базові знання CSS та JS, мають бути ознайомлені з правилами приватності проектів Вікімедіа, а також мати чітке уявлення про безпеку облікових записів (обирати безпечний унікальний пароль, не наражатися на шкідливе програмне забезпечення, бажано застосовувати двофакторну авторизацію). Рекомендовано позбавляти прав адміністратора інтерфейсу неактивних користувачів задля зниження вірогідності атаки зловмисників. Малі вікі-проекти повинні впевнитися, що серед їхніх користувачів є щонайменше двоє осіб, які розбираються в Javascript, щоб вони могли розуміти редагування одне одного (щось на кшталт чек'юзерів).

Користувачі, які є адміністраторами української Вікіпедії на момент введення окремого прапорця адміністратора інтерфейсу, можуть отримати статус адміністратора інтерфейсу автоматично. Процедура для цього описана на сторінці Вікіпедія:Адміністратори інтерфейсу/Згода адміністраторів. Процедура надання прав адміністратора інтерфейсу для інших користувачів наразі перебуває у стані розробки.

В українській Вікіпедії наразі є 9 адміністраторів інтерфейсу.