Вікіпедія:Критерії значимості персонажів та уявних об'єктів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Це зведення рекомендацій стосується значимості персонажів художніх творів (книг, фільмів, спектаклів та опер), а також різноманітних уявних об'єктів (поселення героїв, природні чи соціальні об'єкти, гуртки чи об'єднання персонажів і т.п.), що існують лише в межах того чи іншого художнього твору. Про значимість кіноакторів і кінематографістів див. статтю Вікіпедія:Критерії значимості осіб; про значимість творів мистецтва Вікіпедія:Критерії значимості/Фільми та Вікіпедія:Критерії значимості книг

Загальні критерії[ред. код]

Перш ніж написати у Вікіпедію окрему статтю про персонажа чи уявний об'єкт, перевірте, чи задовільняє він одному (будь-якому) з критеріїв, перерахованих нижче. Якщо персонаж не задовільняє жодному з цих критеріїв, рекомендується утриматися від створення окремої статті про нього і спробувати провести обговорення про включення інформації про персонажа у вже існуючу статтю про відповідну книгу, серіал, автора чи тому подібне. Якщо персонаж не заслуговує навіть згадки в подібних статтях, окрему статтю про нього створювати не слід.

У відповідності до загальних Критеріїв значимості, окремий персонаж чи уявний об'єкт може вважатися значимим, якщо виконується хоча б одна з умов:

  1. Існують вторинні джерела, які містять докладну інформацію про згаданий персонаж (об'єкт).
  2. Персонаж (об'єкт) зустрічаються у творах різних авторів або фольклорі, або існують творчі переробки чи пародії на даний персонаж у значимих творах.
  3. Образ персонажу чи об'єкта використовується у культурних чи соціальних проектах або в рекламних цілях, про що зазначено в авторитетних джерелах.

Що робити зі статтями про незначущі предмети вигаданих світів[ред. код]

Статті про художні твори й елементи вигаданих світів, у яких не показана значимість, повинні бути поліпшені шляхом включення в них відомостей, що демонструють значимість. В разі неможливості такого поліпшення - скорочені та об'єднані зі статтею про відповідний художній твір. В цьому разі статті можуть бути запропоновані до приєднання ({{Приєднати}}), до поліпшення або до вилучення.