Вікіпедія:Запити на арбітраж/Розблокування Мальвако

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Суть позову[ред. код]

 • Учасник Yakudza, на мою думку, порушив писаний регламент, ВП:Етикет, ВП:Припускайте добрі наміри і ВП:БЛОК, заблокувавши користувачку Мальвако. Він ототожнив її з Рейдером і за це довічно заблокував [1] (детальніше тут). Блокування було здійснено без проведення технічної експертизи. Доказів того, що "Мальвако — це Рейдер" не було. В результаті дій Yakudza вікіпедія втратила дуже корисного дописувача (Мальвако була автором доброї статті Дворізцеподібні і писала гарні статті з біології)

Спроби доарбітражного врегулювання конфлікту[ред. код]

 • Пропозиція розблокувати Мальвако була проігнорована Yakudza. Детальніше тут і тут.
  Хіба не навпаки? --AS 22:43, 29 вересня 2011 (UTC)

Позовні вимоги[ред. код]

 • зняти блокування з користувачки Мальвако як безпідставне.
 • зобов'язати Yakudza вибачитися перед Мальвако.
 • заборонити Yakudza блокувати активних користувачів без попереднього публічного обговорення з іншими адміністраторами на сторінці Вікіпедія:Запити до адміністраторів.


Голосування арбітрів щодо прийняття позову[ред. код]

 • Прийняти до розгляду. Потрібно раз і назавжди розібратися з Мальвако, Рейдером та усіма іншими. --Oloddin 23:49, 30 вересня 2011 (UTC)
 • Прийняти до розгляду.--Krystofer 21:11, 1 жовтня 2011 (UTC)
 • Взяти справу до розгляду. --Olvin 21:17, 1 жовтня 2011 (UTC)
 • Прийняти до розгляду. --Dim Grits 14:25, 3 жовтня 2011 (UTC)

Запитання до відповідача Yakudza[ред. код]

 1. Коли і за яких обставин вами було заблоковано користувачку Мальвако?
  Обліковий запис Мальвако мною було заблоковано 17 вересня 2011 за обхід блокування, яке було накладене відповідно до рішення Арбітражного комітету №13. --yakudza 19:53, 25 жовтня 2011 (UTC)
 2. На підставі якого пункту правил блокування це було здійснено?
  Блокуванян було здійснене на підставі п. 6.6.2. ВП:БЛОК Блокування будь-якого користувача за те, що він, можливо, є «віртуалом» або «реінкарнацією» раніше заблокованого користувача. Блокування відбулось увечері, одразу після вікіконференції у Львові. Попередньо у відповідності із п. 6.6.3 мною було здійснено консультації щодо тотожності облікових записів Рейдера, Секіші, Мальвако та ще ряду інших. Такі консультації були і у Львові, і перед тим у Києві під час вікізустрічі із користувачами Павло Шевело та Камелотом. --yakudza 19:53, 25 жовтня 2011 (UTC)
 3. Що може слугувати на доказ Вашого ототожнення користувачів Мальвако та Рейдера?--Dim Grits 14:25, 3 жовтня 2011 (UTC)
  Перш за все думки користувачів української Вікіпедії, які були знайомі із внеском з облікових записів Рейдера, Секіші та Мальвако. Крім офлайнових обговорень, було ще багато тверджень про це на сторінках Вікіпедії. Ось лише декілька із тих дифів, які зміг розшукати: AnatolyPm Leonst для мене тотожність Секіші і Мальвако та обхід блокування — давно очевидний факт. Вважаю, що на момент блокування сумнівів у тотожності цих облікових записів не було практично ні у кого із користувачів, які були добре знайомі із внеском із цих облікових записів. На жаль, я не втиг написати повідомлення на сторінку обговорення Мальвако (це відбувалось на вокзалі, перед відправленням поїзда), проте я досить детально пояснив причини блокування на сторінці запитів до адміністраторів [2]. Після того, я декілька разів висловлювався, що розблокування облікового запису є можливим за певних умов (накладення певних обмежень на редагування у просторі імен Вікіпедія та наставництва). Також хочу зазначити, що крім обходу блокування з облікового запису Мальвако було здійснено ряд деструктивних дій, порушень правил ВП:НДА, ВП:НГП, ВП:Е та ін. Якщо буде потреба можу згодом навести дифи, які ілюструють ці порушення. Власне кажучи, хоч і обліковий запис Мальвако було заблоковано за обхід блокування, але без цих порушень, адміністратори вікіпедії (у т.ч. і я) могли б закрити очі на обхід блокування. --yakudza 19:53, 25 жовтня 2011 (UTC)
  Наведіть будь ласка дифи, які ілюструють порушення (на Вашу думку) Мальвако.--Krystofer 20:15, 28 жовтня 2011 (UTC)

Коментар[ред. код]

З огляду на те, що розглядається позов, у якому доведеться визначати, наскільки справедливим було ототожнення користувачів Мальвако і Рейдер, настійно прошу вживати вислови щодо Мальвако у безстатевій формі, а саме: користувач Мальвако. Всі ми тут називаємося користувачами: і жінки, і чоловіки. З цього випливає, що написання користувачка Мальвако каже про те, що той, хто так пише, впевнений, що це користувач жіночої статі. Але оскільки існує цей позов, це питання викликає сумніви. Це, звісно, несуттєво, але буду вдячний, якщо позивач, відповідач, можливі сторонні особи («свідки») дотримуватимуться цього простенького правила. --Oloddin 22:09, 10 жовтня 2011 (UTC)

Проект рішення[ред. код]

 1. Позовну вимогу «Зняти блокування з користувачки Мальвако» — відхилити.
  Адміністратором yakudza було відзначено подібність внеску та поведінки Мальвако із користувачами, яких було заблоковано раніше. Подібність було підтверджено іншими дописувачами. Блокування було накладено після консультацій з іншими адміністраторами, які його підтримали. Таким чином було виконано вимоги правила ВП:БЛОК щодо користувачів, які, можливо, є клонами раніше заблокованих користувачів та мають значний внесок у розвиток Вікіпедії. У наведеному випадку Арбітражний комітет вважає виправданим застосування Duck-тесту для встановлення ідентичності.
 2. Позовну вимогу «зобов'язати Yakudza вибачитися перед Мальвако» — відхилити.
 3. Позовну вимогу «заборонити Yakudza блокувати активних користувачів без попереднього публічного обговорення з іншими адміністраторами на сторінці Вікіпедія:Запити до адміністраторів» — відхилити.
  Вимога про попереднє публічне обговорення неочевидних блокувань суперечить чинному правилу ВП:БЛОК: пунктом 6.6.3.3 цього правила визначено, що адміністраторам слід обговорювати накладення таких блокувань позавікіпедійними каналами.

Голосування арбітрів щодо прийняття проекту рішення[ред. код]

 1. --Krystofer 00:04, 27 листопада 2011 (UTC)
 2. Основні питання висвітлено. --Oloddin 01:09, 27 листопада 2011 (UTC)
 3. --Olvin 18:30, 27 листопада 2011 (UTC)