Вікіпедія:Запити на арбітраж/Блокування користувача Lexusuns

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Суть позову[ред. код]

24 листопада адміністратор Yakudza заблокував мене за «систематичні війни редагувань і підрив нормального функціонування Вікіпедії». При повідомленні про це він не навів жодного посилання на сторінку з війною редагувань за моєї участі. Я у відповідь попросив навести дифи, що адміністратор проігнорував. Після виходу строку блокування я звернувся до користувача на СО з проханням все ж навести посилання з «війнами». Були наведені посилання зі сторінками, в яких 3 скасування/відкоти відсутні, тобто це вже не були війни редагувань.

Зрозумівши це, Yakudza почав вигадувати, що правило 3-х відкотів стосується лише новачків, хоча у ВП:ВР такого не написано. Замість цього мені було сказано, що мої дії були конфронтацією. Судячи з посилань, які зумів навести адміністратор, конфронтацією були наступні перейменування:

 1. Шаблон:Найбільші міста Гайани → Шаблон:Найбільші міста Гаяни
 2. Категорія:Навігаційні шаблони:Гайана → Категорія:Навігаційні шаблони:Гаяна
 3. Населення Сектора Ґаза → Населення Сектора Гази.

Перші два випадки — це приведення до написання, яке закріплене спільнотою згідно з обговоренням, третій, де мною було здійснене 1 перейменування, також закріплене спільнотою. Тобто, конфронтація була, але у колишнього адміністратора Dim Grits, якому хотілося власного написання, до рішень спільноти.

Також важливий, як на мене, пункт. На момент блокування було активним голосування щодо зняття адміністративних обов'язків з того ж таки Dim Grits, який протистояв спільноті з власним написанням назв країн Гаяна та Сектор Гази. До Dim Grits я також звертався, коли він відкочував мої зміни, однак відповіді я, як і більшість з тих, хто намагався отримати пояснення в тоді ще адміністратора, не отримав. Yakudza одним з перших підтримав захист статей адміністратором власноруч і затирання історії редагувань, де також було приведення до написання, яке узгоджене спільнотою раніше. Тобто, на момент блокування Yakudza вже мав конфлікт зі мною та був зацікавленим у моєму блокуванні.

Окрім того, під час діалогу Yakudza спочатку навів цитату з правил. Після мого апеляції щодо цього, заплутавшись у своїх словах, сам визнав, що це не стосується цієї ситуації.

Після мого звернення також стався інцидент. Відбулась очевидна війна редагувань у статті Бадгір. Yakudza на ВП:ЗА це визнав, однак сам же й проігнорував, не заблокувавши учасників. На мою думку, це є показовою ситуацією: спочатку він блокує за ефемерну «війну редагувань» мене, та не може розтлумачити свої дії, а через короткий час ігнорує війну редагувань, під час якої здійснено щонайменше 14 відкотів на 2-х користувачів в одній статті!

Оскільки Yakudza почав мене ігнорувати та не відповідати на мої запитання, вважаю, що далі необхідно звертатись до АК.

Позовні вимоги[ред. код]

 1. Не вважати Yakudza арбітром під час розгляду цієї справи.
 2. Визнати, що Yakudza через підтримку Dim Grits мав конфлікт інтересів щодо мене. Yakudza у ситуації не був неупередженим.
 3. Визнати згадані перейменування, здійснені мною, такими, що в обох випадках поверталась версія написання, узгоджена спільнотою.
 4. Визнати моє блокування неправомірним, вилучити з журналу блокування Lexusuns за 24.11.2016.

Голосування арбітрів щодо відводу арбітра Yakudza[ред. код]

 • Відвести арбітра Yakudza від розгляду цієї справи--Dgho (обговорення) 15:17, 2 січня 2017 (UTC)
 • Відвести арбітра Yakudza від розгляду цієї справи--Basio (обговорення) 12:24, 26 січня 2017 (UTC)

Голосування арбітрів щодо прийняття справи до розгляду[ред. код]

 • Відмовити в прийнятті до розгляду. Причини для визнання блокування неправомірним відсутні, бо за участь у війні редагувань передбачається обмеження. --Basio (обговорення) 18:48, 31 грудня 2016 (UTC)
 • Не приймати справу до розгляду (малозначність)--Dgho (обговорення) 15:17, 2 січня 2017 (UTC)
 • Не приймати до розгляду -- Ата (обг.) 09:14, 2 лютого 2017 (UTC)

Підсумок: позов відхилено. --Basio (обговорення) 15:29, 2 лютого 2017 (UTC)