Вікіпедія:Це зробила вона 2019

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Це зробила вона» 2019:

She Did It uk.svg

4-11 жовтня в українській Вікіпедії пройшов марафон «Це зробила вона», в рамках якого створювались та поліпшувались статті про видатних українок. Паралельно з ним у всіх мовних розділах, окрім українського, проходив міжнародний марафон «She Did It»

Співорганізатори заходу — ГО «Вікімедіа Україна», Національний демократичний інститут, Посольство Швеції в Україні, Grammarly.

5 жовтня у Києві пройшла вікізустріч до марафону.

Концепція проєкту[ред. код]

Мета заходу
 • Підкреслити й показати світові досягнення жінок-українок та їхню роль в українській історії. Щоб боротися із гендерними стереотипами і заохочувати формування жінок-лідерок, важливо показувати історії успіху видатних жінок.
 • Допомогти зменшити гендерний дисбаланс у Вікіпедії. Статей у Вікіпедії про жінок приблизно в чотири рази менше, ніж про чоловіків — наприклад, в українській Вікіпедії їх близько 15-16 відсотків від загальної кількості біографічних статей[k 1]. Ми намагаємося це змінити

Назва заходу обрана за мотивами книги «Це зробила вона», яку разом із Національним демократичним інститутом видало видавництво «Видавництво» у 2018 році.

Поняття «українки» можна трактувати у широкому сенсі — як усі жінки, як мали/мають українське походження незалежно від їхнього місця проживання, так і усі жінки, які жили/живуть в Україні незалежно від їхнього етнічного походження.

Онлайн-марафон[ред. код]

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Щоб взяти участь в онлайн-марафоні:

 1. Створіть чи поліпшить протягом 4-11 жовтня якомога більше статей на тему проєкту (теми можна обрати із пропонованих або вибрати самостійно, якщо вони відповідають правилам Вікіпедії).
 2. Обов'язково додайте на сторінку обговорення створеної чи поліпшеної статті шаблон {{She Did It}}.
Базові вимоги до статей
 • Текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
 • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
 • у Вікіпедії діють критерії значимості; не варто створювати статті, які їм не відповідають.
 • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне учасником чи учасницею, і не порушувати авторські права;
 • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень, всі неочевидні твердження мають бути підкріплені джерелами. Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах (газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.
 • статті не повинні містити грубих порушень інших правил Вікіпедії.

Щоб дізнатися більше про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою та/або Майстром створення статей.

Усі учасники й учасниці марафону[k 2] отримали сертифікати про участь й сувеніри від усіх організаторів, а кілька найактивніших — окремі подарунки.

 • Важливо: Для отримання сувенірів потрібно дозволити отримання електронної пошти від інших користувачів. Для цього слід вказати свою електронну адресу в налаштуваннях (у підрозділі «Параметри електронної пошти») і поставити галочку в пункті «Дозволити електронну пошту від інших користувачів»

Міжнародний марафон[ред. код]

Разом із марафоном «Це зробила вона» у всіх мовних розділах Вікіпедії, окрім українського, пройшов міжнародний марафон. Детальніше — на його сторінці.

Результати[ред. код]

Вікізустріч до марафону «Це зробила вона» у Києві

За результатами марафону в українській Вікіпедії було створено 140 статей і поліпшено близько 40 статей. 25 людей створювали і покращували статті під час вікізустрічі у Києві, і ще майже 30 долучились онлайн. Детальніше про результати українського й міжнародного марафону можна прочитати у блозі ГО «Вікімедіа Україна».

Список усіх учасників та учасниць й рейтинг за активністю можна знайти на сторінці статистики. Усі, хто взяли участь в марафоні, отримали сувеніри і сертифікати за участь.

Організатори виділили трьох учасників та учасниць як найактивніших. Вони отримають особливі подарунки за свою участь. (Цей список не є рейтинговим: троє найактивніших отримали однакові подарунки).

 • Letizia-Olivia (створила 30 статей загальним обсягом понад 200 тисяч байтів)
 • Nykonchuk (суттєво поліпшив понад 20 статей на запропоновані організаторами теми, створив кілька статей)
 • Андрій Гриценко (створив понад 40 статей загальним обсягом понад 400 тисяч байтів)


Коментарі[ред. код]

 1. 15,4 відсотка станом на 23 вересня
 2. які створять або поліпшать (додадуть принаймні 3500 байтів) принаймні одну статтю відповідно до базових вимог; на сторінках обговорення статей має бути шаблон {{She Did It}}