Гавриїл VIII

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гавриїл VIII
Народився
Єгипетський еялет
Помер 14 травня 1603(1603-05-14)
Єгипетський еялет
Поховання Syrian Monastery, Egyptd
Країна Єгипет
Місце проживання Church of the Virgin Maryd
Діяльність священник
Знання мов арабська і Єгипетська арабська
Посада Папа Коптської православної церкви Александрії
Конфесія православ'я

Гавриїл VIII (копт. Ⲡⲁⲡⲁ Ⲁⲃⲃⲁ Ⲅⲁⲃⲣⲓⲏⲗ; д/н — 14 травня 1603) — 97-й папа (абба) Александрійський та патріарх усієї Африки при Святому Престолі Святого Марка у 15871603 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Його мирське ім'я було Шенуда. Народився у містечку Меєра. Став ченцем у монастирі святого Пішоя в Ваді-Натрун, де перебував до обрання його папою 20 червня 1587 року. Під час його висвячення копти розділилися, і вони обрали собі чотирьох різних патріархів. Пізніше папство Гавриїла VIII було прийнято коптською громадою.

1594 року відправив посольство на чолі із архідияконом Барсо, яка привезла папі римському Клименту VIII. 15 січня 1595 року вони підписали в Римі католицьке сповідання. Втім це не мало якоїсь продовження та значного впливу на справи Коптської православної церкви. У 1596—1597 роках делегації, спрямовані Гавриїлом VIII до Риму підтвердили папську першість, католицьке сповідання віри і від імені папи декларацію про унію. Втім через протидію противників унії в Коптській церкві декларацію Гавриїла VIII не було оприлюднено.

Гавриїл VIII постановив, що піст апостолів повинен починатися 21 паоні (28 червня) і закінчуватися 5 епіпа (12 липня), а Адвент повинен починатися 1 коіака (10 грудня). Він також скасував піст Йони та дозволив, щоб піст Успіння Діви Марії бути необов'язковим. У той час копти прийняли ці рішення, але після його смерті пости були відновлені.

Помер 1603 року в монастирі Св. Марії (Дейр-Суріана). Його наступником став Марк V.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Otto Friedrich August Meinardus, Two Thousand Years of Coptic Christianity, Il Cairo, American Univ in Cairo Press, 2002. ISBN 9774247574.