Голуби (рід)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб роду Голуби(Кроква)

Голуби — стародавній український (руський) шляхетський рід, який згадується з XVI ст.

На період п.п. XVII ст. Голубів фіксують у Володимирських, Луцьких, Чернігівських, Річицьких, Новогрудських та Вітебських землях, що свідчить про велике розгалуження роду, проте найпотужніша гілка опиняється саме в Київському воєводстві. Складно чітко виокремити терен, з якого вийшли Голуби, ймовірніше за все — це території Волині чи Чорної Русі. За своїм походженням рід Голубів належить до чисельних нащадків Рюриковичів, що перестали користуватись князівською титулятурою через соціально-економічну невідповідність (рід збіднів), проте зберегли на загально-родовому гербі князівську корону. Гербова ідентифікація Голубів виводить останніх із чернігівської династії.

Опис герба[ред. | ред. код]

«На червоному полі — основна фігура герба, виконана в білому кольорі — на фігуру, яка схожа на „дубль В“, зверху накладено гак (стріла) з одним краєм. Над щитом шолом, прикрашений княжої короною, на клейноди шолома та ж основна фігура.

Складається з обгорнутих вершиною донизу двох з'єднаних між собою крокв, що вживаються при будівництві будинків, з стоячою на них військовим знаком. Поле кольору блакитного, а крокви — срібного.»

Представники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Гаврило Голуб (Габриель Голубек). Регементар козацький
  2. Вирський Д. Виправа князя С. К. Корецького у степове Побужжя (серпень-жовтень 1644 р.) // Український історичний журнал. — К., 2015. — № 1 (січень-лютий). — С. 30; також прим.

Джерела[ред. | ред. код]