Грешам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рідкий сніг у Грешамі на розі Повел бульвара і вулиці Робертс у Даунтауні

Грешам (англ. Gresham) — місто на північному заході США у штаті Орігон. Знаходиться у окрузі Мултнома. Грешам є східним передмістям Портланда (на схід від 182-ої авеню). На сході обмежений річкою Сенді, за якою починається передгір'я Каскадних гір — гори Маунт-Худ.

За населенням Грешам є 4 містом у Орігоні. За переписом 2000 року населення становило 90,2 ти. осіб. У 2008 за оцінкою тут мешкає 100,7 тис. осіб. Площа міста — 57,4 км². Щільність — 1736 осіб/км².

Місту надано ім'я генерала американської громадянської війни Волтера Грешама 1884 року з побудовою поштового офіса. До того часу поселення називалося Кемпгроунд.

Місто поєднано з центром Портланда і західними передмістями (Бівертоном і Хиллсборо) синьою лінією швидкісного трамваю.

Українська громада[ред. | ред. код]

За переписом 2000 року у місті було переписано 389 українців. За оцінкою місцевої української громади Орігону чисельність українців у 2 рази більша за офіційну. Українці часто записувалися росіянами. Досі продовжується еміграція з України п'ятидесятників і баптистів, що оселяються у недорогому східному передмісті Портланда. За оцінкою на 2008 рік чисельність українців становить 2-3 тис. осіб. Північніше, у Феєрвью є найбільша п'ятидесятницька українсько-російська церква Портланда «Суламита» (богослужіння на російській мові).

Освіта[ред. | ред. код]

У місті діє Маунт-Худ громадський коледж.

Посилання[ред. | ред. код]