Грот Німф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Грот Німф
Грот Німф

Грот Німф- паркова споруда в урочищі Нескучне, зведена в 1809 році на честь Полтавської битви. Пам'ятка архітектури національного значення.

Історія[ред. | ред. код]

Кам'яний грот у Тростянці збудуваний у 1809 році на честь 100-річчя Полтавської битви. Історії дендропарку в Нескучному більше двох століть. Стільки ж історії Гроту Німф. Він загублений неподалік озера серед штучних насаджень і 300-400-літніх дубів. У журналі "Столица и усадьба" за 1913 рік записано, що грот призначався для розваг – там під звучання живої музики та в сяйві факелів відпочивала знать. Для вельмож влаштовувалися театралізовані вистави, героїнями яких були переодягнені в лісових німф дівчата – звідси й пішла назва споруди. Дотепер у гроті збереглися залишки лож для глядачів, стіни театру під відкритим небом і бруківка, по якій проїжджали карети вельмож.

Опис гроту[ред. | ред. код]

Грот Німф складається з приплющених каменів і напівкруглих арочних входів. Його покриває цегляний верх діаметром десять метрів. Біля підніжжя споруди лежить камінь, на якому написано "1809". У грота чотири різні підземні ходи. Однак з них експлуатувався тільки один. Цей грот декоративний, побудований для дозвілля власника садиби і його відвідувачів. Всередині споруди знаходяться підставки для факелів, які освячували вистави, що тут відбувалися. В основному їхня тематика була пов’язана з давньогрецькими міфами. Так з’явилася назва грота. У верхній частині грота в арочні отвори вдень потрапляло сонце. Входи виготовлені з великих піщаних каменів, а склепіння з цегли. Раніше грот служив входом у підземелля міста.

Пленер "Мальовнича Тростянеччина"[ред. | ред. код]

У 2006 році в Нескучанському дендропарку, де знаходиться Грот Німф, вперше провели міжнародний живописний пленер "Мальовнича Тростянеччина". Відтоді це традиція: тепер художники з України та закордону з'їжджаються сюди щороку, їхні картини прикрашають галерею в колишньому палаці Голіцина. Низка картин художників присвячена Гроту Німф.

Джерела[ред. | ред. код]