Гільперік II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гільперік II
Народився невідомо
невідомо
Помер між 486 та 493
невідомо
Діяльність суверен
Титул король бургундів
Термін 473—491/493 роки
Попередник Гільперік I
Наступник Гундобад
Батько Гундіох
Брати, сестри  • Годомар I, Годегізел і Гундобад
У шлюбі з Агриппина
Діти 2 доньки

Гільперік (Хільперіх) II (д/н — між 486 та 493) — король бургундів у 473—491/493 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Син Гундіоха, короля бургундів. Після смерті батька 473 році владу успадкував стрийко Гільперік I. Втім Гільперік разом з братами Годомаром і Годегізелом зуміли домогтися отримання частки володінь при загальній зверхності Гільперіка I. В результаті Гільперік II отримав частину колишньої римської провінції Галлії Лугдунської Першої. Його резиденцією стало місто Ліон. Протягом 472—473 років надавав військову підтримку magister militum Екдіцію Авіту, що захищав Овернь від вестготів.

Ймовірно, у 476 або 477 році надав притулок Екдіцію. За іншими версіями, саме в цей час Гільперік II. Проте це є сумнівним. Після смерті стрийка — короля Гільперіка I в союзі з братом Годомаром I виступив проти амбіцій іншого брата Гундобада. 485 року союзники завдали останньої поразки у битві при Отені. Проте вже 486 року Гільперік II і Годомар I були переможені в битві при В'єнні. Годомар I загинув. Ймовірно, Гільперік II продовжував війну до 491 року, коли потрапив у полон й був страчений. За іншою версією, це відбулося 493 року або Гільперік II потрапив у полон 491 року, а його вбивство сталося 493 року. Було також вбито дружину короля.

Після смерті Гільперік II одна з його доньок Крона (Хрона) стала черницею, а друга — Хродехільд втекла до стрийка Годегізела, а потім була видана заміж за франкського короля Хлодвіга. За іншими відомостями вона залишалася при дворі Гундобада йбула видана франкам на вимогу Хлодвіга.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Grégoire de Tours, Dix livres d'Histoires, livre II, 28.
  • Reinhold Kaiser: Die Burgunder. Kohlhammer, Stuttgart 2004, ISBN 3-17-016205-5.