День осіннього рівнодення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
День осіннього рівнодення — час пригадування померлих родичів і відвідування їхніх могилю

День осіннього рівнодення (яп. 秋分の日, しゅうぶんのひ, сюбун-но хі) — національне японське свято, яке відмічається щорічно в день осіннього рівнодення на пам'ять про пращурів та померлих.

Короткі відомості[ред. | ред. код]

Святкування Дня осіннього рівнодення було затверджено 1948 року Законом про національні свята Японії. Згідно з цим Законом, мета Дня полягає у «вшановуванні пращурів та збереженні пам'яті про померлих».

Свято походить від стародавнього звичаю відвідувати синтоїстькі святилища місцевих богів удзіґамі та дякувати їм за цьогорічний врожай. За старим законодавством 18761948 років, в часи існування Японської Імперії, воно відзначалося як загальнонаціональне і називалося Осіннім святом поминання духів Імператорського родуСюкі корейсай (秋季皇霊祭). Святкування супроводжувалось проведенням поминальних церемоній на честь покійних Імператорів Японії, Імператриць та їхніх родичів.

У сучасній Японії День осіннього рівнодення позбавлений прив'язки до Імператорського дому. Чимало японців, особливо буддистів, відвідують цього дня родові могили.

У 20002010-х роках день осіннього рівнодення припадає на 23 вересня.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • 『「国民の祝日」の由来がわかる小事典』 (Малий словник з історії "Національних свят") 東京: PHP 研究所, 2003年 (яп.)

Посилання[ред. | ред. код]