Танковий десант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Десант танковий)
Jump to navigation Jump to search
Танк БТ-7 з танковим десантом на борту
Німецький танк Panzer III з танковим десантом на борту. 21 березня 1942
Основний бойовий танк морської піхоти США M1A1 «Абрамс» з десантом на борту. 9 квітня 2003

Деса́нт та́нковий (від фр. descente — «висадка», «спуск») — підготовлені піхотні підрозділи, призначені для проведення атаки у взаємодії з танковими військами. Особовий склад десанту перевозять безпосередньо на корпусах танків, де вони розміщується поверх броні бойових машин. Танкові десанти набули найбільшого поширення в період Другої світової війни, згодом втративши своє значення у зв'язку з механізацією і моторизацією стрілецьких військ (піхоти), що призвела до повсюдного прийняття на озброєння великої кількості бронетранспортерів і бойових машин піхоти, водночас танкові десанти іноді використовуються і в наші дні.

Зміст[ред.ред. код]

Тактика застосування танкового десанту вперше була впроваджена у Червоній армії за часів Другої світової війни. Піхота, що мала перевозитися «на броні», зазвичай тренувалася в діях у взаємодії з танкістами, в особливості під час руху бойової машини та придушення вогнем стрілецької зброї піхотинців ворожої обслуги протитанкових гармат, а також вояків, що намагалися кинути в танк протитанкову гранату. У післявоєнний час, радянські збройні сили отримали на озброєння новітні танки Т-55 й Т-62, на яких для перевезення танкового десанту були конструкційно пристосовані ручки для тримання солдатів ззовні танкового корпусу.

У збройних конфліктах сучасності, зокрема під час В'єтнамської війни, радянської війни в Афганістані, обох Чеченських кампаніях, солдати сухопутних військ воліли в переважній більшості пересуватися у районах ведення військових дій на броні, ніж всередині бойових машин. У протилежність до наступального характеру дій танкового десанту в ході проведення військових операцій часів Другої світової, це пов'язано у першу чергу з загрозою потрапити у засідку або підірватися на міні чи саморобному вибуховому пристрої.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]