Доцибіл II (герцог Гаетанський)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Доцибіл II
Народився 880-ті
Помер не раніше 954 і не пізніше 957
Країна  Візантійська імперія
Діяльність аристократ
Титул герцог
Рід Gaetanid
Батько Іоанн I
Родичі Іоанн II (неаполітанський дука)
У шлюбі з Orania de Naplesd
Діти Григорій (герцог Гаетанський), Марін II і Іоанн II (герцог Гаетанський)

Доцибіл II (†бл.954), герцог Гаетанський (933954), син консула Іоанна I, внук Доцибіла I. Співправив разом з батьком з 914.

У 915 Іоанн і Доцибіл об'єднали своє військо з грецькими, лангобардськими та папськими військами, рушивши проти сарацинів. Під час відомої битви біля Гарільяно правителі Гаети покрили себе славою. Територія їх володінь розширилась. У 933 Доцибіл II проголосив себе герцогом, відмовився від візантійського титулу "консул" ("іпатій") та ведення літочислення у документах з часу правління Візантійського імператора. Об'єднав своє військо з силами герцога Сполетського Теобальда I та напав на греків.

Видав свою дочку Марію заміж за одного з представників капуанського князівського дому. Надав допомогу бунтівному гастальду Аквіно Атенульфу мегалу, що викликало напад на герцогство князя Беневентського Ландульфа I, який захопив деякі землі Гаети. Пізніше Доцибіл ув'язнив настоятеля монастиря в Монте Кассіно та був близький до поновлення союзу з сарацинами.

Йому спадкував син Іоанн II, інший син Марін II отримав Форлі та титул герцога, що призвело до поділу герцогства Гаетанського.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Caravale, Mario (ed). Dizionario Biografico degli Italiani XL Di Fausto – Donadoni. Rome, 1991.
Королівські титули
Попередник:
Іоанн I
герцог Гаетанський
933954
Наступник:
Іоанн II