Діалог для Угорщини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Діалог для Угорщини

Párbeszéd Magyarországért
Країна Угорщина Угорщина
Голова партії Гергель Корачонь
Дата заснування 17 лютого 2013
Ідеологія екологічна
Союзники та блоки Європейська партія зелених
Місць у Національних зборах
6 / 199
Місць у Європарламенті
1 / 21
Офіційний сайт parbeszedmagyarorszagert.hu

Діалог для Угорщини (угор. Párbeszéd Magyarországért);— зелена політична партія Угорщини, що відносить себе до лівого крила угорської політики. Сформовано 17 лютого 2013 року вісьмома депутатами, які відкололися від партії «Політика може бути іншою» (LMP).

Історія[ред. | ред. код]

На партійному з'їзді в листопаді 2012 року LMP відкинула пропозицію влитися до складу нового опозиційного уряду партії «Фідес — Угорський громадянський союз» альянсу соціал-ліберального екс-прем'єра Гордона Байнаї «Разом 2014» (який заснували Асоціація за патріотизм та прогрес за свободу преси» та Угорський рух солідарності).Незгодні з таким рішенням сформували платформу «Діалог за Угорщину» на чолі з Бенедеком Явором, Тімеєю Сабо та Гергеєм Карачонем і після чергового з'їзду 26 січня 2013 року, що підтвердив рішення попереднього, відокремилися в окрему партію, що брала участь у виборах».

14 січня 2014 року п'ять опозиційних партій створили коаліцію «лівоцентристського спектру» під назвою «Єдність». У її складі союз «Діалогу за Угорщину» та «Разом — Партії за нову еру» отримав чотири місця у Національних зборах Угорщини та одне місце у Європейському парламенті. Водночас коаліція набрала лише 7,25% на виборах до Європарламенту, і від партії «Діалог за Угорщину» депутатом Європарламенту став Бенедек Явор.

Примітки[ред. | ред. код]