З'ємна обойма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
З'ємна обойма для заряджання магазина гвинтівки M16 STANAG.

З'ємна обойма (англ. stripper clip) (також відома як англ. charger або англ. charger clip, особливо у військових підрозділах Британії та Співдружності) пристрій для швидкого заряджання який тримає декілька набоїв (зазвичай від 3 до 10 набоїв) разом для простого та швидкого заряджання магазина вогнепальної зброї.[1]

З'ємна обойма використовується лише для заряджання магазину і не потрібна для роботи механізмів зброї, на відміну від пачки, яка залишається у зброї до закінчення набоїв. Загалом, зброя яка можна зарядити обоймою також можна зарядити по одному набою, у той час як зброя яка заряджається пачками не можливо використовувати без обойми. Назву 'з'ємна' обойма вона отримала через те, що коли відкрито затвор і вставлено обойму (зазвичай у паз ствольної коробки або затвору), стрілець натискає на набої щоб зарядити магазин, а потім 'знімає' обойму.[2] Після спорядження магазину обойму кладуть у підсумок для подальшого використання або викидають під час бою.

З'ємна обойма карабіну 8 мм Mauser Kar 98k.

Залежно від зброї, магазину та обойми, обойми мають різні форми, деякі з них дуже складні, хоча більшість з них є простими, прямими або вигнутими, шматками штампованого металу — зазвичай з латуні, сталі (зазвичай вороновані) або пластику.

Зазвичай обойму використовують у звичайних затворних гвинтівках, таких як російська Мосін-Наган, британська Лі–Енфілд та німецька Gewehr 98, а також модель Mauser K98k і схожа американська Springfield M1903 та багато інших.[3] також обойми використовують у нових, самозарядних гвинтівках з внутрішнім коробчастим магазином, наприклад радянський карабін СКС-45 та єгипетська гвинтівка Hakim.[4] Також багато самозарядних пістолетів використовують для заряджання обойми, в тому числі Mannlicher M1894, Roth-Steyr M1907, Mauser C96. Також їх використовують для змінних магазинів самозарядних і автоматичних гвинтівок. На край коробки магазину встановлюється пристрій заряджання, у пристрій вставляють обойму, а потім проштовхують набої до магазину.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Walker, Robert E. (2013). Cartridges and Firearm Identification. CRC Press. с. 419. ISBN 978-1-4665-8881-3.
  2. Muramatsu, Kevin (14 липня 2014). Gun Digest Guide to Maintaining & Accessorizing Firearms. Iola, Wisconsin: Krause Publications. с. 111. ISBN 978-1-4402-3989-2.{{cite book}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  3. Walter, John (2006). Rifles of the World. Iola, Wisconsin: Krause Publications. с. 346. ISBN 0-89689-241-7.{{cite book}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  4. Sweeney, Patrick (2009). The Gun Digest Book of the AK & SKS: A Complete Guide to Guns, Gear and Ammunition. Iola, Wisconsin: Gun Digest Books. с. 127. ISBN 0-89689-678-1.{{cite book}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]