Задніпровський Олександр Ілліч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Задніпровський Олександр Ілліч (13 квітня 1947 - січень 2007) - український історик, кандидат історичних наук, доцент Донецького національного університету. Член Донецького відділення Наукового Товариства імені Шевченка.

Коло наукових інстересів: історія аграрних господарств в Україні, голод як феномен в історії людства, голодомори в Україні, зокрема на Донбасі.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 13 квітня 1947 р. у селі Андріївці Слов’янського району Донецької області. У 1970 р. закінчив з відзнакою історичний факультет Донецького державного університету і був призначений асистентом кафедри історії СРСР. Викладав історію на історичному і філологічному факультетах. Роботу на кафедрі поєднував з навчанням у заочній аспірантурі. У 1981 р., працюючи старшим викладачем, захистив кандидатську дисертацію „Развитие совхозов Донбасса в 1959-1970 гг.”. З 1986 р. має вчене звання доцента. З 1992 р. – доцент кафедри історії України. З 1994 р. – заступник завідувача кафедри історії України, з 1999 р. – заступник декана історичного факультету з практики.

Творчий доробок[ред. | ред. код]

Олександр Задніпровський автор понад 80 наукових та навчально-наукових правць.

Основні праці:

Джерела[ред. | ред. код]