Запорізький електротехнічний коледж ЗНТУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Запорізький електротехнічний коледж Запорізького національного технічного університету (ЗЕТК ЗНТУ) — навчальний заклад України I—II рівнів акредитації Придніпровського промислового регіону.

Історичний шлях розвитку навчального закладу розпочинається з 1935 року, як Запорізького алюмінієвого технікуму.

За роки існування в коледжі отримали путівку в життя понад 30 тисяч молодих фахівців.

Запорізький електротехнічний коледж Запорізького національного технічного університету
ЗЕТК ЗНТУ
?координати: пошук у Nominatim
Тип коледж
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Засновано 1935
Акредитація I-II  рівня
Директор Рябенко Євген Миколайович
Студентів 1200
Адреса Україна, 69035, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 194
Телефон/факс +(38061)224-63-86/(+38061)234-25-42
Сайт zetk.com.ua

Історія[ред. | ред. код]

Первинні документи, що підтверджують створення технікуму, знаходяться в архівах СРСР. Історія Запорізького індустріального технікуму тісно пов'язана з розвитком алюмінієвої промисловості країни. 4 квітня 1935 р. наказом Управління навчальними закладами Народного комісаріату важкої промисловості СРСР, утворений 1932 року в м. Харкові хіміко-алюмінієвий технікум був переведений до Запоріжжя і перейменований на Запорізький хіміко-алюмінієвий технікум (ЗХАТ), а в подальшому на Дніпровський хіміко-алюмінієвий технікум (ДХАТ).

В той час в технікумі готували фахівців з таких спеціальностей:

Photo college1.jpg
 • Електрометалургія легких металів;
 •  Виробництво електродів;
 • Виробництво глинозему;
 • Хіміки-аналітики;
 • Механічне устаткування металургійних заводів.

Разом з теоретичним навчанням студенти отримували достатню практичну підготовку, працюючи на робочих місцях у майстернях технікуму та на підприємствах колишнього СРСР.

З початком Великої Вітчизняної війни технікум тимчасово припинив свою діяльність. Багато його колишніх студентів, викладачів та співробітників пішли на фронт, або кували перемогу над ворогом працюючи у тилу. Їхні військові та трудові подвиги були відзначені високими урядовими нагородами.

Після визволення м. Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників восени 1943 р. технікум, згідно з наказом Народного комісаріату кольорової металургії СРСР № 298 від 22.06.1944 був реорганізований в Запорізький алюмінієвий технікум і відновив свою діяльність з 1 вересня 1944 р.

Наприкінці 1940-х рр.., в зв'язку із злиттям Міністерств чорної і кольорової металургії СРСР в одне Міністерство металургійної промисловості СРСР наказом міністерства № 300 від 5 грудня 1948 р. та наказом Управління навчальними закладами міністерства № 32-88 від 23 квітня 1949 р. Запорізькі алюмінієвий та металургійний технікуми також були об'єднані в один Запорізький металургійний технікум.

College Photo2.jpg

Протягом п'яти років в складі цього навчального закладу працювало відділення кольорових металів. Проте з часом стало зрозумілим, що воно не в змозі належним чином забезпечити підготовку для промисловості необхідної кількості кваліфікованих фахівців відповідного профілю.

17 квітня 1954 р. наказом Міністерства чорної металургії УРСР № 17 із Запорізького металургійного технікуму було знову виділено Запорізький алюмінієвий технікум.

На цей час був побудований навчальний комплекс Запорізького алюмінієвого технікуму, що складався з одного навчального корпусу, гуртожитку і будинку викладацького складу. 6 вересня 1954 р. тут розпочалися навчальні заняття.

Випускники технікуму були піонерами в розвитку алюмінієвої промисловості. Вони зробили великий внесок в освоєння нових технологічних процесів у виробництві алюмінію, магнію і вугільних електродів.

На початку 1960-х рр.. в житті технікуму знову відбулися суттєві зміни. З 15 січня 1962 р. постановою Запорізької ради народного господарства № 304 від 30 грудня 1961 р. Запорізький алюмінієвий технікум був реорганізований в Запорізький індустріальний технікум.

На 01.09.1969 р. в технікумі налічувалося 17 спеціальностей, що пояснюється зміною профілю технікуму з металургійного на електротехнічний. На вечірньому і заочному відділеннях були такі ж спеціальності, як і на денному.

College Photo07.jpg

В грудні 1972 р. був побудований лабораторний корпус, в якому крім спеціальних лабораторій з'явився також сучасний спортивний комплекс. Одночасно були реконструйовані лабораторії та кабінети в головному навчальному корпусі.

Разом з модернізацією навчально-матеріальної бази технікуму, викладачі вдосконалювали теоретичне і практичне навчання студентів. Широко застосовувалися в навчальному процесі технічні засоби навчання, заняття на заводах. Значно покращала практика студентів у навчально-виробничих майстернях (НВМ) і на заводах. Випуск товарної продукції в НВМ зріс. Багато дипломних проектів були реальними і впроваджувалися на заводах і в технікумі (проектування і монтаж лабораторій).

Більшість випускників технікуму закінчили вищі навчальні заклади. Багато хто з них очолював великі заводи, трести, цехи, стали вченими, висококваліфікованими майстрами виробництва.

Випускники технікуму ставали лауреатами Державної премії, нагороджувалися вищими нагородами держави, захищали кандидатські дисертації, тощо.

Кардинальні зміни в житті держави наприкінці 1980-х — на початку 1990-х рр., процеси перебудови, вимагали нових підходів до справи організації підготовки кваліфікованих фахівців різних сфер народного господарства. Відповідно, Запорізький індустріальний технікум з 1990/1991 н. р. наказом від 17.05.1990 № 221/337 Мінелектротехприбору СРСР Державного комітету СРСР з народної освіти м. Москви був реорганізований в Запорізький електротехнічний технікум-коледж.

Курс на європейські стандарти в усіх сферах життя, у тому числі і в освітній справі, що став наслідком здобуття Україною державної незалежності, поставив на порядок денний питання про створення навчальних комплексів, в яких би забезпечувалася поступовість та наступність у підготовці фахівців різних ступенів кваліфікації. Наказом Міністерства освіти і науки України від 22.04.2004 № 328 та наказом ЗНТУ від 29.04.2005 № 123 Запорізький електротехнічний технікум-коледж реорганізований в Запорізький електротехнічний коледж Запорізького національного технічного університету.

З початку 1990-х років коледж вважається вищим навчальним закладом 1 рівня акредитації і готує фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» за такими спеціальностями:

College Pic01.jpg
 •  «Виробництво електричних машин і апаратів»;
 •  «Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд»;
 •  «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях»;
 •  «Конструювання, виготовлення та технічне обслуговування виробів електронної техніки»;
 •  «Економіка підприємства»;
 •  «Розробка програмного забезпечення»;
 •  «Дизайн».

Спеціальності[ред. | ред. код]

Запорізький електротехнічний коледж Запорізького національного технічного університету — це навчальний заклад, який атестований, ліцензований та акредитований. Коледж готує фахівців за спеціальностями:

1. Конструювання, виготовлення та технічне обслуговування виробів електронної техніки

2. Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях

3. Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд

4. Економіка підприємства

5. Розробка програмного забезпечення

6. Виробництво електричних машин і апаратів

7. Дизайн (спеціалізації — дизайн середовища, дизайн промисловий, дизайн графічний)

Запорізький електротехнічний коледж гарантує високий рівень знань. Навчальний заклад має добру матеріально-технічну базу: лабораторії і кабінети оснащені необхідним устаткуванням та комп'ютерною технікою, які дозволяють проводити теоретичне і практичне навчання на сучасному рівні відповідно до вимог кваліфікаційних характеристик молодших спеціалістів за фахом. Заняття проводяться за новітніми навчальними технологіями.

Запорізький електротехнічний коледж готує фахівців за денною та заочною формами навчання за держзамовленням і на контрактній основі. За бажанням студенти можуть здобути додаткові знання і вміння в центрі курсової перепідготовки та підвищення кваліфікації з комп'ютерних технологій, економіки, бухгалтерського обліку.

Після закінчення коледжу випускники мають змогу застосовувати свої знання і вміння на провідних підприємствах різних форм власності та підвищити свій освітній рівень з обраної спеціальності за скороченим терміном навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації за інтегрованими навчальними планами.

У коледжі постійно діють підготовчі курси для надання знань з української мови, математики, основ інформатики та обчислювальної техніки, а також з рисунку, живопису і композиції.

Джерела[ред. | ред. код]

Офіційний сайт Запорізького електротехнічного коледжу http://zetk.com.ua/

Офіційна Група Вконтакті коледжу http://vk.com/zetk_official