Категорія:Округи США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Основна стаття для цієї категорії: Округ (США) ::
категорія в проекті Вікімедіа
Округи США
Округи США у Вікісховищі?

О́круг (англ. county) — адміністративно-територіальна одиниця США другого рівня, менша від штату, однак більша міста (англ. city, town) чи села (village). Аналог графства в Англії або району в Україні (також заст. повіти).[1]

Подібні адміністративні одиниці в Луїзіані називають парафіями (англ. parish), а на Алясці — боро (англ. borough)[2]. Парафії Луїзіани та боро Аляски вважають «еквівалентами округу», однак вони не є власне округами, адже мають дещо іншу структуру та значення.

Усього, за даними[3] Бюро перепису населення США, станом на 2018 рік у 50 штатах країни налічувалося 3242 округи та їхніх еквіваленти (3142 — власне округів; без округу Колумбія, парафій та боро). Найменше їх у штаті Делавер (3), найбільше — у штаті Техас (254). Повноваження адміністрації округу та її відносини з муніципальною владою населених пунктів на території округів значно відрізняються від штату до штату.

Оскільки англійська назва округу (англ. county) збігається з назвами графств в Англії (які теж називаються county), трапляється переклад українською як «графство».

  1. Американське county іноді перекладається українською як графство.
  2. Назву боро також носять адміністративні райони міста Нью-Йорк, див. Боро (Нью-Йорк).
  3. State Population Totals and Components of Change: 2010-2018

Підкатегорії

Показано 54 підкатегорії з 54.

*

Сторінки в категорії «Округи США»

Показано 2 сторінки цієї категорії (із 2).