Квінт Теренцій Скавр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квінт Теренцій Скавр
Ім'я при народженні лат. Quintus Terentius Scaurus
Народився невідомо
Помер після 138
Підданство Римська імперія
Діяльність граматик
Знання мов латина[1]
Рід Теренції

Квінт Теренцій Скавр (*Quintus Terentius Scaurus, д/н — після 138) — давньоримський граматик часів імператорів Траяна та Адріана. Розквіт творчості припадає на 98-138 роки.

Життя та творчість

[ред. | ред. код]

Походив з роду Теренціїв. Про батьків немає відомостей. Про Скавра також мало відомостей. Практично усе життя провів у Римі, де був відомим в наукових колах.

З його численних творів зберігся тільки невеликий трактат Про орфографію (De orthographia), важливий для історії латинської мови, в якому містилися цитати з різних творів, що не збереглися. У цьому трактаті Теренцій використовував переважно праці Марка Теренція Варрона.

Два інших загиблих твори відомі нам за назвами: «Граматика» (об'ємний посібник з граматики, який намагалися реконструювати на основі фрагментів, що збереглися у інших граматиків: Діомеда, Харісія та Доната) і «Про помилки Цезеллія» (De Caeselli erroribus), полемічний твір, що спростовував погляди сучасного Скавру граматика Луція Цезеллія Віндекса.

Також в доробку були коментарі до поетичного мистецтва Горація, творів Плавта та «Енеїди» Вергілія. Втім ці коментарі не збереглися на тепер.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • A.R. Birley, Hadrian, the Restless Emperor, Routledge, 1997, p. 16.
  • Federico Biddau (ed.), Q. Terentii Scauri De orthographia (Hildesheim: Weidmann, 2008), Pp. cxiv, 244 (Bibliotheca Weidmanniana, 6, Pars. 5).
  1. Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.