Київська міська виставка квітів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Київська міська виставка квітів — традиційна виставка, яка щорічно проходить в Києві в Печерському ландшафтному парку довкола Співочого поля в останній тиждень серпня і приурочується до Дня Незалежності України.

Еспонати до виставки готують працівники комунальних районних підприємств по утриманню зелених насаджень КО «Київзеленбуд».

Традиційно під час виставок на території парку проходять виставки-ярмарки декоративних рослин, квітів та сувенірних товарів. Працюють кафе та ресторани, дитячі атракціони. Забезпечена охорона громадського порядку та громадські вбиральні.

Склад комісії для оцінювання переможців затверджується розпорядженням КМДА.

Виставки за роками[ред.ред. код]

2012[ред.ред. код]

«Ходить гарбуз по городу»

57-а міська виставка квітів проходить з 24 серпня по 9 вересня. Тема виставки «Мелодія Українських казок». На схилах Дніпра розквітли мальовничі пейзажі казок в об'ємно-просторових квіткових композиціях, зокрема «Ходить гарбуз по городу», «Казка про жар-птицю та вовка», «Колосок» та багато інших. Квіти для композицій вибрані від звичайних однорічних рослин таких як агератум, тагетіс, бегонія, петунія, альтернатера, цинерарія, колеус до багаторічних та зрізаних квітів, які спеціально будуть вирощенні для цієї виставки. Загальна площа квіткових композицій становить близько 2500 м². Висаджено близько 300 тис. квітів[1].

«Мелодія Українських казок»
Квіткова композиція Колобок.jpg Квіткова композиція Казка про Жар-птицю та Вовка.jpg Квіткова композиція Казка про двох цапків та двох кізочок.jpg Квіткова композиція Колосок.jpg
«Колобок»
«Казка про Жар-птицю та Вовка»
«Казка про двох цапків та двох кізочок»
«Колосок»

2011[ред.ред. код]

56-та міська виставка квітів «Процвітання тобі Україно, моя рідна, моя єдина» пройшла з 20 серпня по 4 вересня і була присвячена 20-тій річниці святкування дня Незалежності України. На Співочому полі були представлені дев’ять квіткових експозицій (Дарницький район не брав участі)[2]. Над проектами працювали дизайнери КП УЗН районів, та дизайнер КО «Київзеленбуд». На кожну композицію пішло щонайменше 50 тисяч квітів, а саме: бегонія, агератум, альтернатера, ірезіне, колеус, цинерарія та інші. Рослини для композицій насіяли ще взимку в теплицях. Над створенням квіткових композицій працювало понад 150 чоловік. Квіти висадили протягом двох тижнів, але почали працювати на Співочому полі за місяць до відкриття виставки. Вхід на виставку був платним. Вартість вхідного квитка становила 10 грн., пенсіонерам, інвалідам, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, ветеранам ВВВ та дітям до 7 років вхід безкоштовний, дітям від 7 до 16 років та студентам 5 грн[3].

«Процвітання тобі Україно, моя рідна, моя єдина»
Квіткова композиція Святошинського району 2011.jpg Квіткова композиція КПУЗН Оболонського району 2011.jpg Квіткова композиція КПУЗН Шевченківського району 2011.jpg Квіткова композиція КПУЗН Подільського району 2011.jpg
«Хліб України - оберіг душі»
«Зі святом Україну вітає Оболонь»
«Козацькому роду нема переводу»
«Птахи щастя»
Квіткова композиція КПУЗН Дніпровського району 2011.jpg Квіткова композиція КПУЗН Голосіївського району 2011.jpg
«Дорога у майбутнє»
«Живи, Україно, живи для краси,
для сили, для правди, для волі!..»

2010[ред.ред. код]

55-та виставка під назвою «Ріка вишиванок» була присвячена українським традиціям вишивання. Майстри «Київзеленбуду» з кожного району столиці створили 10 квіткових композицій, які відтворюють особливості вишитих рушників різних регіонів України. Загалом над композиціями працювало 300 майстрів протягом трьох тижнів. На кожну композицію було витрачено від 100 до 300 тисяч квітів близько 50 різних сортів. Середня вартість кожної композиції становить 300 тисяч гривень. Цього року вхід на виставку, яка всі попередні роки була безкоштовною, зробили платним – 10 грн. для дорослих і 5 грн. – для дітей[4].

Інші квіткові виставки[ред.ред. код]

Весняна виставка квітів на Співочому полі 2012.

В 2012 на території Печерського ландшафтного парку пройшли виставки:

  • «Друга щорічна виставка тюльпанів»
  • «Виставка приурочена до Чемпіонату Європи з футболу 2012».

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]