Київська міська виставка квітів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Київська міська виставка квітів
Місце розташування Співоче поле
День останній тиждень серпняd
CMNS: Київська міська виставка квітів у Вікісховищі

Київська міська виставка квітів — традиційна виставка, яка щорічно проходить в Києві в Печерському ландшафтному парку довкола Співочого поля в останній тиждень серпня і приурочується до Дня Незалежності України.

Експонати до виставки готують працівники комунальних районних підприємств по утриманню зелених насаджень КО «Київзеленбуд».

Традиційно під час виставок на території парку проходять виставки-ярмарки декоративних рослин, квітів та сувенірних товарів. Працюють кафе та ресторани, дитячі атракціони. Забезпечена охорона громадського порядку та громадські вбиральні.

Склад комісії для оцінювання переможців затверджується розпорядженням КМДА.

Виставки за роками

[ред. | ред. код]
«У єдності сила України»

60-а міська виставка квітів проходить з 21 серпня по 20 вересня. Тема виставки «Квіти України та їх сакральний зміст».

Як відомо, з давніх часів квіти мали містичне значення і з них плели вінки–обереги. У них впліталося до 12 квіток. Для дівчини він був символом дівочої честі, захищав від «лихого ока» і «нечистої сили». Влітку вінок плели з живих квітів: волошок, маків, чорнобривців, ромашок, мальви й інших кольорів.

Приведемо кілька сакральних значень квітів:

Магічні квіткові віночки
Магічні квіткові віночки
  • Безсмертник — символ здоров'я;
  • Чорнобривці — вірності, краси;
  • Деревій — нескореності;
  • Барвінок — життя і безсмертя душі;
  • Калина — дівочої краси;
  • Любисток — відданості;
  • Ромашка — дівочої чистоти, вірності;
  • Ружа, Мальва, Піонія — віри, надії, любові;
  • волошка — краси;
  • Хміль (вусики) — гнучкості і розуму;
  • Мак — печалі, суму, любові;
  • Незабудка — сталості


Щоб підсилити містичну силу вінка, між окремими квітами вплітали яскраві кольорові стрічки і різноманітні трави. Таким чином вони об'єднувалися в містичний клубок і підсилювався їх магічна дія. Також дуже часто квіткові композиції з'єднувалися єдиною стрічкою в національних тонах[1].

Разом зі збереженням наших традицій щодо ландшафтного дизайну, ми розвиваємо сучасні форми в оформленні композицій. Наші ландшафтні дизайнери в своїй роботі поєднують традиційне квітникарство з садовою архітектурою, створюючи при цьому нові форми в ландшафтному дизайні «, — зазначив генеральний директор КО» Київзеленбуд "Сергій Симонов.

«Квітковий автомобіль» «Арка дружби народів» «Японський квітковий театр Кабукі» «Квітуча лілія»

Відвідувачі милувалися квітковими композиціями, оформленими не лише в національних патріотичних мотивах, а й також було багато композицій присвячених актуальній тематиці Євросоюзу. Так виставка була доповнена декількома інсталяціями про країни єврозони. Так на «Співочому полі» можна побачити Францію з міні Ейфелевою вежею, пуделем і велосипедом; Англію з Тауером, лондонським мостом і традиційною для англійців — чашкою чаю. Для кожної країни продумана своя символіка і свої тони. У будні дні можна фотографуватися з композиціями, придбати різноманітні квіти, рослини, всілякі добрив, горщики й аксесуари для вашого саду. Не забуваючи про традиції виставки, тут продається також запашний мед і запоморочлива медовуха. На вихідних тут проходять концерти з розважальною програмою.

Також, на виставці представлені квіткові композиції на тему «Топ-10 відомих українців». Так композиції були присвячені таким відомим постатям, як княгині Ользі, хірургу Миколаю Амосову, письменнику Миколаю Гоголю, співаку і композитору Володимиру Івасюку, інженеру Ігорю Сікорському і іншим видатним українцям.

«Ходить гарбуз по городу»

57-а міська виставка квітів проходить з 24 серпня по 9 вересня. Тема виставки «Мелодія Українських казок». На схилах Дніпра розквітли мальовничі пейзажі казок в об'ємно-просторових квіткових композиціях, зокрема «Ходить гарбуз по городу», «Казка про жар-птицю та вовка», «Колосок» та багато інших. Квіти для композицій вибрані від звичайних однорічних рослин таких як агератум, тагетіс, бегонія, петунія, альтернатера, цинерарія, колеус до багаторічних та зрізаних квітів, які спеціально будуть вирощенні для цієї виставки. Загальна площа квіткових композицій становить близько 2500 м². Висаджено близько 300 тис. квітів[2].

«Мелодія Українських казок»
«Колобок» «Казка про Жар-птицю та Вовка» «Казка про двох цапків та двох кізочок» «Колосок»

56-та міська виставка квітів «Процвітання тобі Україно, моя рідна, моя єдина» пройшла з 20 серпня по 4 вересня і була присвячена 20-тій річниці святкування дня Незалежності України. На Співочому полі були представлені дев'ять квіткових експозицій (Дарницький район не брав участі)[3]. Над проектами працювали дизайнери КП УЗН районів, та дизайнер КО «Київзеленбуд». На кожну композицію пішло щонайменше 50 тисяч квітів, а саме: бегонія, агератум, альтернатера, ірезіне, колеус, цинерарія та інші. Рослини для композицій насіяли ще взимку в теплицях. Над створенням квіткових композицій працювало понад 150 чоловік. Квіти висадили протягом двох тижнів, але почали працювати на Співочому полі за місяць до відкриття виставки. Вхід на виставку був платним. Вартість вхідного квитка становила 10 грн., пенсіонерам, інвалідам, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, ветеранам ВВВ та дітям до 7 років вхід безкоштовний, дітям від 7 до 16 років та студентам 5 грн[4].

«Процвітання тобі Україно, моя рідна, моя єдина»
«Хліб України — оберіг душі» «Зі святом Україну вітає Оболонь» «Козацькому роду нема переводу» «Птахи щастя»
«Дорога у майбутнє» «Живи, Україно, живи для краси,
для сили, для правди, для волі!..»

55-та виставка під назвою «Ріка вишиванок» була присвячена українським традиціям вишивання. Майстри «Київзеленбуду» з кожного району столиці створили 10 квіткових композицій, які відтворюють особливості вишитих рушників різних регіонів України. Загалом над композиціями працювало 300 майстрів протягом трьох тижнів. На кожну композицію було витрачено від 100 до 300 тисяч квітів близько 50 різних сортів. Середня вартість кожної композиції становить 300 тисяч гривень. Цього року вхід на виставку, яка всі попередні роки була безкоштовною, зробили платним — 10 грн. для дорослих і 5 грн. — для дітей[5].

Історія виникнення

[ред. | ред. код]

Ландшафтні виставки в Києві проходять ще з радянських часів, а точніше з 1955 року. Коли же в 1983 році було відкрито Співоче поле, на ньому почали проводити масштабні квіткові фестивалі, на яких кияни і гості столиці можуть насолоджуватись красою тисяч хризантем чи тюльпанів, незвичайними композиціями і особливими сортами квітів. Хіба можливо уявити Україну без гірських крокусів і степних васильків, херсонських тюльпанів і закарпатських нарцисів, квітучих вишневих і яблуневих садів? А ще — без щорічних квіткових виставок на Співочому полі в київському Печерському парку.[6]

Інші квіткові виставки

[ред. | ред. код]
Весняна виставка квітів на Співочому полі 2012.

В 2012 на території Печерського ландшафтного парку пройшли виставки:

  • «Друга щорічна виставка тюльпанів»
  • «Виставка приурочена до Чемпіонату Європи з футболу 2012».

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. 60 міська виставка квітів у Києві.
  2. У Києві пройде 57 міська виставка квітів. Архів оригіналу за 7 Серпня 2013. Процитовано 31 Липня 2012.
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 28 Лютого 2014. Процитовано 11 Травня 2013.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. 56-та міська виставка квітів «Процвітання тобі Україно, моя рідна, моя єдина». Архів оригіналу за 28 лютого 2014. Процитовано 31 липня 2012.
  5. Пахучі вишиванки: виставка квітів у Києві. Архів оригіналу за 25 вересня 2010. Процитовано 31 липня 2012.
  6. Щорічна виставка квітів в Києві - Flowers.ua. flowers.ua (ru-RU) . Архів оригіналу за 13 Липня 2018. Процитовано 19 липня 2018.

Посилання

[ред. | ред. код]