Серпень

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Місяці року
Січень
Лютий
Березень
Квітень
Травень
Червень
Липень
Серпень
Вересень
Жовтень
Листопад
Грудень

Се́рпень — восьмий місяць року в григоріанському календарі, він має 31 день.

Серпень — від слова серп. Це знаряддя, яким жали зернові. Інші назви, що існували в народі, також про жнива свідчили: копень, густар, хлібочол, жнивець, зоряничник, городник, прибериха-припасиха, спасівець, барильник. За іншою версію від слова serpen (лат. змія), (від ньогож серпентарій) — у цей час змії стають агресивними та більш отруйними.

У стародавніх слов'ян місяць жнив називався серпень, а місяць молотьби — вересень (від слова «верещить» — молотити), і походять від назви землеробських робіт.[1]

Кліматична характеристика серпня[ред.ред. код]

Середня місячна температура серпня в Україні складає 17-20°С, у південних та південно-східних областях місцями 21-23°С, у Карпатах та горах Криму 11-16°С. Абсолютний максимум температури сягає 35-41°С, в гірських районах переважно 26-34°С. Історичний максимум температури 40,7оС в останнє зафіксований у 1971 р. в м. Сарата. Абсолютний мінімум складає 0-7°С тепла, на півдні до 11°С, в західних, північних, східних та Запорізькій областях місцями 1-2оС морозу. Історичний мінімум -2,3оС спостерігався у 1966 р. у м. Дружба. Заморозкина поверхні ґрунту бувають в кінці місяця в Україні, крім більшості центральних, південних областей та Криму. Середня місячна кількість опадів складає в південних областях та в Криму 27-59 мм, на решті території 35-76 мм, у Карпатах та на Прикарпатті 81-145 мм.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Детская энциклопедия: для среднего и старшего возраста. Том: 7 Из истории человеческого общества / Гл.редакция: Д.Д. Благой, В.А. Варсанофьева, Б.А. Воронцов-Вельяминов, П.А. Генкель и др.; гл. редактор: А.И. Маркушевич; научн.редакторы: С.Д. Сказкин, М.В. Нечкина, Н.П. Кузин, А.В. Ефимов, А.И. Стражев, А.Г. Бокщанин;, зам. Гл.редактора: П.А. Мичурин. - Изд. Академии педагогических наук РСФСР, Москва 1961, С: 621 (с.:215)

Див. також[ред.ред. код]