Київський медичний університет УАНМ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Приватний вищий навчальний заклад ”Київський медичний університет УАНМ” kmu.edu.ua

ПВНЗ ”КМУ УАНМ”
Фасад київ мед.jpg
50°26′23″ пн. ш. 30°30′44″ сх. д. / 50.43990000002777663° пн. ш. 30.51230000002777842° сх. д. / 50.43990000002777663; 30.51230000002777842Координати: 50°26′23″ пн. ш. 30°30′44″ сх. д. / 50.43990000002777663° пн. ш. 30.51230000002777842° сх. д. / 50.43990000002777663; 30.51230000002777842
Назва латиною Pryvatny vyshchy navchalny zaklad “Kyivsky medychny universytet UANM”
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування м. Київ
Київ
Засновано 1992
Акредитація IV  рівня
Студентів 1100
Докторів 83
Професорів 81
Адреса юридична: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 17А; поштова: 01004, м. Київ, вул. Льва Толстого, 9
Сайт kmu.edu.ua

ПВНЗ «КМУ» або Приватний вищий навчальний заклад «Київський медичний університет» — навчальний заклад, котрий поєднує державний стандарт підготовки лікарів в межах офіційної медицини з опануванням найбільш ефективних[джерело?] методів народної та нетрадиційної медицини. Входить до навчального комплексу з державним вищим медичним закладом освіти — Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, що дозволяє випускникам університету продовжувати післядипломне навчання в державному навчальному закладі.

Коротка інформація[ред. | ред. код]

Особливістю університету є те, що велика увага приділяється вивченню дисциплін з циклу «Народна та нетрадиційна медицина» таких, як «Фітотерапія», «Фармакогнозія», «Гомеопатія», «Мануальна терапія», «Рефлексотерапія», «Іридологія» .

Університет готує за напрямами підготовки: «Медицина», спеціальності: «Лікувальна справа», «Стоматологія» та «Фармація». Підготовка фахівців здійснюється на медичному, стоматологічному та фармацевтичному факультетах.

Кампуси та корпуси[ред. | ред. код]

Навчальні та клінічні бази кафедр університету розташовані на власних та орендованих площах клінічних баз міста та інститутів. Загальна площа власних приміщень становить 9407,0 м2. Це корпус стоматологічного факультету по вул. Е. Потьє,7 корпус по вул..Горлівській,124 та майновий комплекс санаторію-профілакторію «Синтетик» для проведення навчальної та виробничої практики. Кафедри медико-біологічного профілю розташовані на власній навчальній базі.

Загальна площа орендованих приміщень складає: 9198,07 м2. Кафедри, деканати медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів розташовані на базі Київської міської клінічної лікарні № 1 по вул. Харківське шосе,121. Адміністративний корпус розташований за адресою: вул. Бориспільська, 2.

В університеті створена і працює бібліотека, фонд якої складає більш як 56 тис. примірників навчальної, наукової літератури та літератури з народної медицини.

Іногородні та іноземні студенти мешкають у гуртожитку університету, який знаходиться поруч з головним навчальним корпусом. В гуртожитку працює комп'ютерний клас з INTERNET-мережею, для самопідготовки студентів є 2 читальні зали на 80 та 120 місць. В гуртожитку працює кафе.

Інститути та факультети[ред. | ред. код]

Університет здійснює підготовку:

 • на медичному факультеті за спеціальністю «Лікувальна справа» 7.12010001, рівень підготовки — спеціаліст, кваліфікація — лікар, термін навчання — 6 років, за спеціальністю «Лікувальна справа» 8.12010001, рівень підготовки — магістр;
 • на стоматологічному факультеті за спеціальністю «Стоматологія», 7.12010005, рівень підготовки — спеціаліст, кваліфікація — лікар-стоматолог, термін навчання — 5 років, за спеціальністю «Стоматологія» 8.12010005, рівень підготовки — магістр;
 • на фармацевтичному факультеті за спеціальністю «Фармація» 7.12020101, рівень підготовки — спеціаліст, кваліфікація — провізор, термін навчання — 5 років (денна та заочні форми навчання).

Ректори[ред. | ред. код]

 • Боднар Петро Миколайович — доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України (1992)
 • Туманов Віктор Андрійович — доктор медичних наук, професор, академік АНВШ України (1994—2006)
 • Бойчук Тарас Миколайович- доктор медичних наук, професор (2006—2009)
 • Туманов Віктор Андрійович — в.о.ректора (2009—2012)
 • Князевич Василь Михайлович — в.о.ректора (2012—2013)
 • Туманов Віктор Андрійович — доктор медичних наук, професор, академік АНВШ України, в.о.ректора (2013 до т.ч.)
 • Івнєв Борис Борисович (2015 до т.ч)

Нагороди та репутація[ред. | ред. код]

Університет займає активну позицію щодо підтримки ділових зв'язків, виконання спільних проектів та участі в освітньо-професійних програмах з українськими та зарубіжними партнерами. Щороку професорсько-викладацький склад, учені університету беруть участь у міських, всеукраїнських і міжнародних конференціях, з'їздах та форумах, обмінюючись досвідом в сфері медицини і фармації.

Здобутки університету кожного року репрезентовано на міжнародних та всеукраїнських мистецьких виставках, конкурсах, фестивалях, де студенти постійно отримують грамоти та дипломи переможців.

Міжнародна діяльність університету спрямована на встановлення тісних міжнародних зв'язків з зарубіжними колегами. Сьогодні університет співпрацює з міжнародними інституціями і підтримує наукові зв'язки з Польщею, США, Італією, Німеччиною, Росією, Грецією та багатьма іншими країнами.

Університет, як і всі вищі медичні навчальні заклади України, приєднався до впровадження в процес організації засад Болонського процесу.

Університет є співзасновником і членом міжуніверситетського центру наукових досліджень та співпраці східної та південно-східної Європи (CIRCEOS). Між КМУ УАНМ, Комітетом з питань народної та нетрадиційної медицини МОЗ України, Мінздравсоцрозвитком Росії, університетом Глобал Скалинг США підписано «Угоду про наміри проведення спільних наукових досліджень», яка передбачає наукові дослідження і розробки методів і практик оздоровлення організму людини з використанням народних засобів і традиційних методів. 6 вересня 2012 року між КМУ УАНМ та «Клінікою Карла Тім Кодбус — академічною клінікою Шаріте» підписано договір про співробітництво.

Університет має Угоди про співпрацю з вищою школою інформатики та суспільно-юридичних наук (м. Бидгощ, Польща) в галузі освіти, науки і культури. Інформація про університет введена до провідного інформаційного довідника «Навчання за кордоном»; до каталогу вищих навчальних закладів України; реєстру вищих навчальних закладів Європейського центру ЮНЕСКО, (в 2007 році університет посів 7 місце в рейтингу медичних вищих навчальних закладів України). Кожного року інформація про університет поновлюється в інформаційних довідниках: «Україна запрошує на навчання», «Study in Ukraine», «Higher education in Ukraine».

Студенти університету багато років брали участь у міжнародній програмі з працевлаштування студентів під час літніх канікул у Великій Британії, в міжнародній програмі «Медичні сестри в США», Міжнародному проекті «Служіння заради миру».

Видатні вчені університету[ред. | ред. код]

 • Туманов Віктор Андрійович — в.о. ректора КМУ УАНМ, доктор медичний наук, професор, академік АНВШ України, лауреат Державної премії України, відмінник охорони здоров'я, відмінник освіти. Нагороджений: орденом «Знак пошани», грамотою Верховної Ради України, орденом «За розбудову освіти».
 • Скиба Володимир Вікторович — завідувач кафедри хірургії, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України.
 • Мельник Василь Павлович — завідувач кафедри фтизіатрії, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України.
 • Тимофєєв Олексій Олександрович — очолює кафедру хірургічної стоматології, доктор медичних наук, професор, Головний стоматолог України, Заслужений діяч науки і техніки України.
 • Гайко Георгій Васильович — зав. дисципліни «травматологія та ортопедія», доктор медичних наук, професор, академік Національної медичної академії України, лауреат Державної премії України, Заслужений діяч науки і техніки України.
 • Веселовська Зоя Федорівна — зав. дисципліни «офтальмологія з основами іридодіагностики», доктор медичних наук, професор, член-кореспондент Національної медичної академії України, Заслужений лікар України.
 • Хмельницький Станіслав Йосипович — хірург, доцент кафедри хірургії.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]