Київський технікум готельного господарства
Київський фаховий коледж туризму та готельного господарства (до 2016 року - Київський технікум готельного господарства, до 2021 року - Київський державний коледж туризму та готельного господарства) — державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Коледж забезпечує ступеневу систему безперервної та послідовної туристичної освіти.
Технікум розташований в місті Києві на вул. Князя Романа Мстиславича, 26
Створений наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР від 05 травня 1977 р. №134[1]. Заснований на державній формі власності і підпорядкований Міністерству освіти і науки України.
Технікум розпочав свою діяльність у 1978 році з підготовки фахівців з двох спеціальностей «Організація обслуговування в готелях» та «Організація обслуговування в підприємствах громадського харчування» з переважною орієнтацією на обслуговування іноземних туристів.
Упродовж двох десятиліть технікум був єдиним у Радянському Союзі, а потім в Україні навчальним закладом, який готував спеціалістів для сфери гостинності. В наш час коледж утримує провідні позиції на вітчизняному ринку освітянських послуг.
Сьогодні навчальний заклад готує фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» за 9 перспективними і привабливими для молоді спеціальностями: "Право", "Облік і оподаткування", "Фінанси, банківська справа та страхування", "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", "Інженерія програмного забезпечення", "Комп’ютерна інженерія", "Харчові технології", "Готельно-ресторанна справа", "Туризм".
Навчання в коледжі здійснюється на основі базової та повної загальної середньої освіти, за денною та заочною формами.
Коледж є єдиним ВНЗ в Україні, в якому під час процесу навчання студенти окремих спеціальностей отримують навички роботи в глобальних системах бронювання «Амадеус» та «Галілео» в режимі реального часу.
Понад 90 профільних підприємств, установ і організацій надають можливість студентам коледжу не тільки закріпити отримані теоретичні знання, а й набути професійних практичних навичок.
З 2016 року назву навчального закладу було змінено на Київський державний коледж туризму та готельного господарства. [2]
У 2018 році навчальний заклад розпочав підготовку бакалаврів із таких спеціальностей: «Туризм» і «Право».
За багаторічну діяльність з надання освітніх послуг коледж відзначений нагородами, серед яких і Почесна Грамота Кабінету Міністрів України (1999 р.).
- Торгівля, фінанси та комп'ютерні технології:
- Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (Спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»);
- Облік і оподаткування (Спеціальність 071 «Облік і оподаткування»);
- Комп'ютерна інженерія;
- Інженерія програмного забезпечення;
- Фінанси, банківська справа та страхування (Спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа і страхування»);
- Правознавство (Спеціальність 081 «Право»);
- Ресторанне господарство:
- Харчові технології (Спеціальність 181 «Харчові технології»);
- Ресторанне обслуговування (Спеціальність 241 «Готельно-ресторанна справа», спеціалізації «Ресторанне обслуговування»);
- Туристичне і готельне обслуговування:
- Туризм (Спеціальність 242 «Туризм»);
- Готельне обслуговування (Спеціальність 241 «Готельно-ресторанна справа», спеціалізації «Готельне обслуговування»).
- Кафедра права
- Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи
- Кафедра загальнотеоретичної та прикладної підготовки
- Матвієнко Анатолій Тихонович — директор з 2007 року;[2]
- http://www.ktgg.kiev.ua/ Офіційний сайт технікуму
- ↑ Витоки нашої історії. Київський державний коледж туризму та готельного господарства (укр.). Процитовано 19 квітня 2020.
- ↑ а б Хронологія важливих подій. Київський державний коледж туризму та готельного господарства (укр.). Процитовано 19 квітня 2020.
- ↑ Відділення — Київський державний коледж туризму та готельного господарства. www.ktgg.kiev.ua. Процитовано 19 квітня 2020.
- ↑ Відділення бакалаврату — Київський державний коледж туризму та готельного господарства. www.ktgg.kiev.ua. Процитовано 19 квітня 2020.