Клітарх

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Клітарх
Народився невідомо
Колофон
Помер між 290 до н. е. та 283 до н. е.
Олександрія Єгипецька
Діяльність історик
Знання мов давньогрецька
Батько Дінон

Клітарх (*Κλείταρχος, д/н —між 290 до н. е. та 283 до н. е.) — давньогрецький історик.

Життя та творчість[ред. | ред. код]

Народився у м.Колофон (Мала Азія). Був сином історика Дінона. Про дату народження немає чітких відомостей. Навчався спочатку у Аристотеля Кіренського, а потім у Стілпона Мегарського. За деякими відомостями був у почті Олександра Македонського під час його походів, втім це малоймовірно. напівніше Клітарх користувався інформацію від Онесікріта, Каллісфена, спогади командирів середнього рангу у війську македонян, торгівців, послів (хто брав участь у походах Македонського).

Працювати над своєю працею «Історія Олександра» Клітарх розпочав у 323 році до н. е. У 308 році був запрошений до почту царя Птолемея I. З цього часу Клітарх мешкав та працював в Олександрії Єгипецькій. Завершив свою працю незадовго до смерті, яка настала приблизно між 290 та 283 роками до н. е.

Вплив[ред. | ред. код]

Історичний доробок (з 12 книг) Клітарха використовувався наступними істориками, зокрема Діодором Сицилійським, Тімагеном, Квінтом Курцієм Руфом, Плутархом, Юстіном.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Lionel Pearson, The Lost Histories of Alexander the Great, American Philological Association, 1960, p.212-242.
  • Gerhard Wirth: Kleitarch. In: H. H. Schmitt, E. Vogt (Hrsg.): Kleines Lexikon des Hellenismus. 2. Auflage, Wiesbaden 1993, S. 224f.